Asi vám je známe, ako neslávne dopadol spin-off Solo: A Star Wars Story. Hovoríme pravdaže o jeho tržbách, film samotný bol prekvapivo slušný (ako si môžete prečítať aj v našej recenzii). O tom, ako je možné, že príbeh zo sveta Star Wars finančne totálne vybuchol, sa toho popísalo mnoho.

 

Na vine môže byť chladné fanúšikovské prijatie The Last Jedi, pocit celkovej zbytočnosti Solovej sólovky či jednoducho presýtenosť (Solo štartoval len 6 mesiacov po Epizóde VIII).

 

Umiestnenie dobrodružstva Han Sola na májový termín sa skrátka neukázalo ako dobrý krok. Filmy, ako Avengers: Infinity War a dvojka Deadpoola skrátka mladého pašeráka zomleli.

Lucasfilm po sklamaní zo Sola pozastavuje ďalšie spin-offy zo sveta Star Wars. Dočkáme sa vôbec niekedy sólovky Obi-Wana Kenobiho?

 

Mnohí predpovedali, že v Lucasfilme tento neúspech nenechajú bez odozvy a mali pravdu. V štúdiu sa totiž rozhodli prácu na ďalších spin-offoch dočasne pozastaviť a namiesto toho sa sústrediť na Epizódu IX a ďalšiu novú trilógiu od Riana Johnsona.

 

Na internete sa špekulovalo, že Lucasfilm chystá sólovku Obi-Wana Kenobiho, avšak tí, čo na nej pracovali, už údajne nie sú v hre. Hovorilo sa aj o Jamesovi Mangoldovi (Logan), ktorý mal zrežírovať sólovku Boba Fetta, avšak to bolo ešte pred premiérou Sola.

Asi sa zdá rozumné, že Lucasfilm so spin-offmi trochu zaradí spiatočku. Dôležité teraz bude hlavne prijatie Epizódy IX. Potom by mala nasledovať úplne nová trilógia, ktorá nechá rod Skywalkerovcov spať a bude sa sústrediť na nové postavy. Túto trilógiu by mal mať pod palcom Rian Johnson, režisér The Last Jedi.

 

Lucasfilm po sklamaní zo Sola pozastavuje ďalšie spin-offy zo sveta Star Wars. Dočkáme sa vôbec niekedy sólovky Obi-Wana Kenobiho?

 

Vzhľadom na to, že jeho film bol fanúšikmi prijatý chladne až nevraživo, je otázka, či túto novú trilógiu naozaj natočí. Zatiaľ je však stále uvádzaný ako jej režisér. Uvidíme, či to tak aj ostane. Epizódu IX režíruje J. J. Abrams a do našich kín dorazí 19. decembra (prosinec) 2019.

Ohodnoť článok
10
Zdroj: collider.com