Minulý týždeň sme vám priniesli výber toho, čo nás najbližšie dni čakalo a oplatilo sa vidieť na obrazovkách televíznych prijímačov. Nedalo nám to ani tento krát, prelistovali sme TV program a vybrali si zopár kandidátov hodných vašej pozornosti.

 

Yes Man (r. Peyton Reed, 2008, Rotten Tomatoes: 5,3/10)

 

Jim Carrey sa v posledných rokoch potichu vytratil z kinosál, určite však nie z povedomia ľudí. Všetci si dobre pamätáme Zvieracieho detektíva, Blbého a blbšieho či Masku. Carrey na humorné účely využíva nielen svoj neobyčajný komediálny talent, ale aj celú telesnú schránku. Charakteristické sú preňho unikátne grimasy, gestikulácia a pohyby.

 

V roku 2008 do svojho portfólia zaradil aj komédiu s romantickým nádychom pod názvom Yes Man. Carrey v nej stvárnil deprimovaného Carla, pracovníka banky, ktorý otrčil chrbát svetu a upadol do jemnej životnej krízy.

 

Po návšteve motivačného seminára sa Carlov život obráti o 180 stupňov vďaka slovíčku “áno”. Po dohode so sebou samým musí náš hrdina využiť každú príležitosť a akceptovať každý výzvu, čo zapríčiní nejednu vtipnú situáciu. Carl však vďaka novej filozofii objavuje sviežu životnú perspektívu a s ňou aj lásku.

 

Komédiu si môžete pozrieť v sobotu o 9:30 na Markíze.

 

Už cez víkend nám v telke Jim Carrey ako Yes Man otestuje bránice a smäd po superschopnostiach zase zažehnajú mutanti v X-Men

 

Ja, moje druhé ja a Irena (Me, Myself & Irene, r. Peter & Bobby Farrelly, 2000, Rotten Tomatoes: 5,4/10)

 

Ak by vám bolo Carreyho málo, nezúfajte. V nedeľu si môžete na televíznej stanici JOJ Plus užiť jednu z bizarnejších snímok na zozname Jimovej filmografie. Opätovne spojil sily s tvorcami Blbého a blbšieho a vyšla z toho táto celkom bláznivá čierna komédia.

 

Carrey sa tentokrát zhostil úlohy dobráckeho policajného dôstojníka Charlieho, ktorého si neváži a vo väčšej či menšej miere zneužíva jeho okolie. Kvôli potláčenému hnevu sa u protagonistu prejaví syndróm rozdvojenej osobnosti. Nové “ja” si hovorí Hank a je presným opakom dobromyseľného Charlieho.

 

Po príkaze od nadriadeného musí náš hlavný hrdina eskortovať neprávom obvinenú Irenu na vypočúvanie do iného mesta a vydá sa tak na bláznivú cestu plnú neskutočných situácií a objavovania sebaúcty k svojmu ja.

 

Ak by ste Ja, moje druhé ja a Irena nestihli o 20:35 na JOJ Plus, napraviť to môžete o 01:30 s JOJkou.

 

Už cez víkend nám v telke Jim Carrey ako Yes Man otestuje bránice a smäd po superschopnostiach zase zažehnajú mutanti v X-Men 

My sme Millerovci (We're the Millers, r. Rawson Marshall Thurber, 2013, Rotten Tomatoes: 5,5/10)

 

Do tretice tu máme ďalšiu komédiu, no tentokrát už bez prítomnosti Jima Carreyho. Vystriedajú ho Jennifer Aniston a Jason Sudeikis. Tí za účelom pašovania nemalého množstva marihuany z Mexika založia netradičnú štvorčlennú rodinku.

 

Tá sa skladá z nie veľmi úspešného dílera drog, znechutenej striptérky, naivného mladíka a arogantnej houmlesáčky. Kvôli vidine ľahko zarobených peňazí predstierajú hlbšie rodinné puto, ktoré začne postupom času naberať reálne obrysy.

 

Sympatické herecké výkony, zábavné situácie a celková atmosféra filmu presvedčia divákov dôverovať šialenej premise filmu. Namiesto nevkusnej americkej frašky tak dostanete zábavnú “road trip” komédiu s dávkou rodinného sentimentu.

 

Millerovcov môžete zastihnúť v pondelok večer o 20:30 na Markíze.

 

Už cez víkend nám v telke Jim Carrey ako Yes Man otestuje bránice a smäd po superschopnostiach zase zažehnajú mutanti v X-Men 

Nič nás nerozdelí (The Impossible, r. J. A. Bayona, 2012, Rotten Tomatoes: 7,3/10)

 

V tomto prípade udrieme na omnoho serióznejšiu nôtu. Predtým, ako sa španielsky filmár J. A. Bayona zhostil režisérskej stoličky najnovšieho dielu z Jurskej série, natočil dojímavý katastrofický film. Inšpirovaný je skutočnou udalosťou z roku 2004. Išlo o tsunami, ktoré devastujúcim spôsobom zasiahlo aj Thajské pobrežie.

 

A práve tam sa vybrala päťčlenná rodina Bennettových, s cieľom užiť si vianočné prázdniny v tropickom raji. Osud je však nemilosrdný a na pozadí prírodnej katastrofy môžeme sledovať zápas o život a drámu, ktorá nás prostredníctvom Bennettových prinúti úprimne súcitiť s obeťami nemilosrdnej prílivovej vlny.

 

Nič nás nerozdelí si môžete pozrieť v stredu o 20:30 na Markíze.

 

Už cez víkend nám v telke Jim Carrey ako Yes Man otestuje bránice a smäd po superschopnostiach zase zažehnajú mutanti v X-Men

 

X-Men: Budúca minulosť (X-Men: Days of Future Past, r. Bryan Singer, 2014, Rotten Tomatoes: 7,5/10)

 

Minulý týždeň sme vás upozornili na snímku X-Men: Prvá trieda, no a tentokrát dávame na vedomie jej vydarené pokračovanie. Aby som však všetkých zmiatol, Budúca minulosť je tiež pokračovaním pôvodnej trilógie o mutantoch a zároveň aj jej predchodcom.

 

Za ústrednú postavu môže byť považovaný Wolverine, ktorého vedomie sa zmieta medzi dystopickou budúcnosťou a trendovými sedemdesiatymi rokmi s cieľom zmeniť priebeh dejín.

 

Na hereckom obsadení sa nešetrilo a v snímke môžeme vidieť zastúpených členov novej a starej gardy mutantských superhrdinov. Budúca minulosť je jednou z najlepších častí z populárnej X-Men série. Čas je jedným z kľúčových aspektov snímky a vy žiadny určite nestratíte jej zhliadnutím.

 

Film si môžete užiť vo štvrtok o 20:35 na JOJ Plus alebo nasledujúcu nedeľu o 12:00 na JOJ.

 

Už cez víkend nám v telke Jim Carrey ako Yes Man otestuje bránice a smäd po superschopnostiach zase zažehnajú mutanti v X-Men

Ohodnoť článok
7
Zdroj: imdb.com, rottentomatoes.com, allmovie.com