Aj dnešný začiatok pracovného týždňa začneme Raňajkami s Filmkultom. Opäť sa nám toho nazbieralo veľa, takže si to poďme preklepnúť.

 

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

 

Nezávislák s lákavým názvom nám predstaví drsného vojnového veterána z druhej svetovej vojny (Sam Elliott), ktorému sa podarilo zabiť Hitlera.

 

Následne je však zverbovaný FBI, aby si posvietil na legendárneho Bigfoota. O scenár a réžiu sa postaral Robert D. Krzykowski a vo vedľajších úlohách uvidíme Aidana Turnera, Caitlin Fitzgerald, Larryho Millera a Rona Livingstona.

 

Sony chystá spin-off Spider-Mana so ženskou hrdinkou a režisér hororu Evil Dead nevylúčil možnosť druhého dielu

 

Blaze

 

V dráme Blaze budeme sledovať príbeh Blazea Foleyho (Ethan Hawke), kultového country speváka a textára. Tvorcovia sa zamerajú na jeho ľúbostné aféry, ako aj na to, ako veľmi ľudí zasiahli jeho piesne a jeho smrť.

 

Režíruje samotný Ethan Hawke a v snímke uvidíme aj Sama Rockwella, Wyatta Russella, Krisa Kristoffersona či Josha Hamiltona. Do širšej americkej distribúcie Blaze zamieri 7. septembra (září) 2018.

 

 

Silk

 

Štúdio Sony sa chystá oživiť ďalšiu komiksovú hrdinku. Bude ňou Silk, ktorá sa často objavuje v príbehoch o Spider-Manovi. Sony nám ešte tento rok doručí komiksovku Spider-Man: Into the Spider-Verse a pripravuje ďalšie snímky, ako Silver and Black, Morbius the Living Vampire a Nightwatch.

 

Sony chystá spin-off Spider-Mana so ženskou hrdinkou a režisér hororu Evil Dead nevylúčil možnosť druhého dielu

 

Pixar

 

Hoci má Pixar momentálne oficiálne na pláne len Toy Story 4, je jasné, že producenti pripravujú aj ďalšie snímky na roky 2020-2022. Jedným z nich je aj film Petea Doctera (Inside Out).

 

Len nedávno bolo oznámené, že Docter a jeho kolegyňa Jennifer Lee koncom roka nahradia v čele Pixaru Johna Lassetera. Docter sa však vyjadril, že to nebude mať žiadny vplyv na dokončenie jeho projektu.

 

Sony chystá spin-off Spider-Mana so ženskou hrdinkou a režisér hororu Evil Dead nevylúčil možnosť druhého dielu

 

Twin Peaks

 

Vrátime sa do legendárneho mestečka Twin Peaks? Hoci David Lynch vyhlásil, že odchádza na režisérsky dôchodok, nedávno naznačil, že by sme sa mohli dočkať nových častí úspešného seriálu. "Ťahá ma to späť k Twin Peaks, avšak je tu veľa problémov," uviedol režisér. Uvidíme, ako sa Lynch napokon rozhodne.

 

Sony chystá spin-off Spider-Mana so ženskou hrdinkou a režisér hororu Evil Dead nevylúčil možnosť druhého dielu

 

Evil Dead 2

 

Režisér Fede Alvarez sa rozhovoril o možnosti pokračovania rebootu Evil Dead z roku 2013. Vyjadril sa, že pôvodné filmy Sama Raimiho miluje, avšak zdôraznil, že do sequelu sa nebude púšťať, kým nebude mať skutočne dobrý príbeh. Podobný názor majú podľa neho aj Bruce Campbell alias Ash a Sam Raimi.

 

 

Chucky mieri do televízie

 

Vraždiaca bábika Chucky sa vráti v televíznom seriáli. Prostredníctvom Twitteru to potvrdil jej tvorca Don Mancini. Dátum premiéry zatiaľ nepoznáme.

 

 

Jan Palach

 

Biografická historická dráma vyrozpráva príbeh Jana Palacha. Mladý študent sa na protest proti sovietskej invázii do Československa upálil. Film sa zameria na posledné mesiace jeho života. Réžie sa chopil Robert Sedláček a v hlavnej úlohe uvidíme Viktora Zavadila. Česká premiéra je naplánovaná na 21. augusta (srpen) 2018.

 

Ohodnoť článok
6
Zdroj: collider.com, collider.com, comingsoon.net, collider.com, screenrant.com, joblo.com, comingsoon.net, youtube.com