Seriálový psychologický thriller Sharp Objects odštartoval svoju púť televíznymi obrazovkami 8. júla, kedy bola uvedená 1. časť z 8. Minisérii sme sa venovali aj na stránkach Filmkultu a ide pre nás o mimoriadne lákavý projekt.

 

V hlavnej úlohe sa predstaví Amy Adams, ktorá stvárni reportérku Camille. Tá má za sebou liečenie na psychiatrii a vracia sa do svojho rodného mestečka, aby napísala reportáž o vražde dvoch tínedžeriek.

 

Samotná Camille však v sebe skrýva nepokojných démonov minulosti, ktorým bude musieť čeliť.

 

 

Okrem samotnej Amy Adams uvidíme aj Patriciu Clarkson, Chrisa Messinu, Sophiu Lillis, Matta Cravena, Henryho Czernyho a Elizu Scanlen. Réžie sa chopil Jean-Marc Vallée (Wild) a scenár vychádza z rovnomenného románu výbornej spisovateľky Gillian Flynn (Gone Girl).

 

Aj nový trailer opäť pôsobí veľmi sľubne. Máme tu skvelých hercov, mysterióznu atmosféru, podivné mestečko, záhadu a temné tajomstvá. Čo viac si priať? Materiál skrátka vyzerá sakramentsky dobre a čudovali by sme sa, ak by v tomto prípade HBO šliaplo vedľa.

 

Ako sme písali, prvá epizóda si odbila premiéru 8. júla (červenec) a novej sa dočkáme vždy v nedeľu večer. Videli ste už prvý diel? Ako sa vám páčil? My vám na navnadenie prinášame prvé dojmy nášho redaktora Oskyho:

 

Nebudem zbytočne chodiť okolo horúcej kaše a radšej rovno nadšene napíšem, že Sharp Object je pecka! Teda aspoň po prvej odvysielanej epizóde. A obrovský podiel má na tom najmä famózna Amy Adams.

 

Brutálna vražda dvoch dievčat otestuje psychiku reportérky Amy Adams. Ako na nás zapôsobil prvý diel mysterióznej drámy Sharp Objects?

 

Tá opäť raz dokázala svoje nemalé herecké kvality, takže divák jej tú psychicky labilnú alkoholičku s vnútornými démonmi žerie kompletne aj s navijakom.

 

Veľmi dobre jej však sekunduje napríklad skúsená Patricia Clarkson či vychádzajúca mladá hviezdička Sophia Lillis. Príbeh, ktorý vychádza z rovnomennej knižnej predlohy od autorky Gyllian Flynn (Gone Girl), si zatiaľ drží pomerne pokojné tempo, čo sa už nedá povedať o skvelej a tajomnej atmosfére.


Talentovaný režisér Jean-Marc Vallée a jeho dvorný kameraman Yves Bélanger sú totiž profesionáli, dokážu veľmi účinne pracovať s napätím a vďaka krátkym a úderným flashbackom či minimalistickému hudobnému doprovodu vykúzlili nejednu mrazivú a znepokojivú scénu.


Záverečné sekundy pilotnej epizódy sú potom už len dokonalou čerešničkou na torte, po ktorej budete chcieť okamžite pokračovať v sledovaní.

 

Brutálna vražda dvoch dievčat otestuje psychiku reportérky Amy Adams. Ako na nás zapôsobil prvý diel mysterióznej drámy Sharp Objects?

 

Prepracovaný vizuál, vťahujúca atmosféra, poctivé remeslo a úžasná Amy Adams sú teda jasným dôkazom toho, že HBO má v rukách ďalší seriálový skvost, ktorý nás v nasledujúcich častiach ešte poriadne podusí. Zatiaľ teda veľký palec hore! Najbližší diel dorazí 15. júla (červenec) 2018

Ohodnoť článok
7
Zdroj: comingsoon.net