Pod radarom - SK/CZ tvorba

Dráma s futbalistami uväznenými v thajskej jaskyni sa dočká filmového spracovania. Štáb zbieral informácie priamo počas zachraňovania detí

Záchranná akcia v thajskej jaskyni dopadla úspešné a prvé filmové štúdio už ohlásilo svoj záujem o spracovanie námetu.

10. júl 2018, 19:01
zdroj: Royal Thai Navy Facebook Page, FOTO TASR/AP
10. júl 2018, 19:01

Ešte len pred niekoľkými hodinami sme vás informovali o výsledku záchrannej misie v Thajsku, no netrpezliví filmári zo štúdia Pure Flix už stihli doraziť na miesto akcie. Štúdio so špecifickým zameraním na kresťanskú tématiku je známe filmami, ako napríklad God's Not Dead 1 a 2 či The Case for Christ.

 

Členovia štúdia už v súčasnej chvíli pracujú na rozhovoroch s ľudmi z okolia záchrannej akcie. Na miesto však chcú ešte dopraviť aj svojho scenáristu a čo najskôr získať exkluzívne práva k príbehu. „Vidím to ako hollywoodsky trhák s Á-čkovým hviezdnym obsadením,“ vyjadril sa k možnému filmu Michael Scott zo štúdia Pure Flix.

Dráma s futbalistami uväznenými v thajskej jaskyni sa dočká filmového spracovania. Štáb zbieral informácie priamo počas zachraňovania detí
Aj Scottov kolega Adam Smith hovorí o možnej snímke s veľkým zápalom a nadšením. „Z hľadiska skutočných inšpiratívnych príbehov to skrátka pasuje k nášmu DNA. Má to v sebe neuveriteľné srdce, činy hrdinstva a statočnosti.

 

Ide o neuveriteľnú vec, ktorá podľa nás inšpiruje milióny ľudí po celom svete,“ tvrdí Smith. Film by sa mal podľa ďalších úvah predbežne zamerať na dvojicu britských potápačov.


Napriek tomu, že arizonská firma Pure Flix točí projekty s kresťanskými hodnotami, naskytá sa otázka pochybného morálneho konania. Nie je na plánovanie filmu ešte príliš skoro? Podľa tvorcov nie. „Čoskoro prídu ďalšie štáby, takže musíme konať naozaj rýchlo,“ objasňuje pohotovú reakciu štúdia Smith. A čo na to vravíte vy?

Mali by mať filmové štúdia v prípade drámy v thajskej jaskyni chvíľu strpenia?
Ich konaniu rozumiem, príde mi však neetické.
135 hlasov
Ich konaniu rozumiem a schvaľujem ho.
84 hlasov
Konanie štúdia je mi vyslovene proti srsti.
66 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Zdroj: com.au, foxnews.com, lidovky.czFoto: Royal Thai Navy Facebook Page, FOTO TASR/AP