Americká telekomunikačná spoločnosť AT&T sa k fúzii s firmou Time Warner, pod ktorú spadá televízia CNN a HBO či filmové štúdium Warner Bros., musela prebojovať cez žalobu ministerstva spravodlivosti. Proti nej mimochodom dlhú dobu bojkotoval aj súčasný prezident USA Donald Trump

 

Súd však rozhodol, že spojenie firiem nepoškodí hospodársku súťaž, a tak AT&T dosiahla svoje. Finančne nákladný obchod za 85 miliárd dolárov mohol úspešne prebehnúť.

 

I keď má HBO za sebou množstvo úspešných projektov, ako napríklad Game of Thrones a Westworld, AT&T túži po ešte väčších tržbách.

 

HBO by sa malo priblížiť streamovaciemu gigantovi Netflix. Nové vedenie plánuje rozšíriť natáčaný obsah a zamerať sa na masy

 

Divákov chce pri televízii držať dlhšie a ich rady plánuje rapídne rozšíriť. Podľa vedenia AT&T jednoducho nestačí, že si užívateľ nájde svoj obľúbený projekt a po vydaní každej novej časti strávi pri televízii iba kúsok svojho voľného čas. Divák sa musí podľa ich názoru televízii venovať denne.

Čo iného však chce AT&T docieliť udržaním divákovej pozornosti? V prvom rade im ide o získanie relevantných informácií o sledovateľoch, ktoré sú nutné k vytváraniu vhodných projektov.

 

Dúfajme len, že výnosným projektom, a teda vhodným pre masu, nebude chýbať aj potrebná kvalita.

 

HBO by sa malo priblížiť streamovaciemu gigantovi Netflix. Nové vedenie plánuje rozšíriť natáčaný obsah a zamerať sa na masy

 

Po naštudovaní záujmu odberateľov by sme sa ale azda od HBO mohli dočkať podobne lákavých projektov, ako napríklad pripravovanej hororovej série od konkurenčného Netflixu a štúdia Blumhouse s názvom Ghoul.

Nasvedčujú tomu aj zdroje blízke The New York Times. Za zatvorenými dverami diskutovaná budúcnosť HBO odhalila jednu mimoriadne podstatnú plánovanú zmenu.

 

I keď nepadlo slovo Netflix, z vyjadrení bolo jasné, že HBO sa bude snažiť čoraz viac podobať streamovaciemu gigantovi. Môžeme teda očakávať aj nadmerné zvýšenie produkovaného obsahu.

 

Opäť však dúfame, že nové vedenie kvôli kvantite nezanedbá aj dlhodobo udržiavanú kvalitu, na ktorú sme boli u HBO zvyknutí.

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: screenrant.com, theatlantic.com, axios.com
Foto: HBO, Netflix