Režisér (Danny Collins) a scenárista (Tangled, Crazy, Stupid, Love.) Dan Fogelman, ktorý svoje úsilie vkladal v posledných rokoch najmä do seriálu This Is Us, prichádza späť na veľké plátno.

 

Do svetových kín sa totiž už o niekoľko málo mesiacov dostane jeho romantická dráma s názvom Life Itself.

 

Tá sa bude sústrediť na newyorskú dvojicu (Oscar Isaac a Olivia Wilde), ktorej cesta od vysokoškolského romániku, cez manželstvo až po narodenie prvého potomka vytvorí akési neočakávané ozveny, odrážajúce sa naprieč rôznymi kontinentmi aj životmi.

 

Oproti tak trochu mätúcej synopse vám však o snímke dozaista prezradí viac skutočnosť, že pôjde o multigeneračný počin, ktorý by mal skúmať nebezpečenstvá či odmeny každodenného života a tiež oslavovať ľudské pomery so všetkými ich komplikáciami.

 

Príbeh (okrem New Yorku sa vo filme pozrieme aj do španielskeho mesta Carmona) teda predstaví hneď viacero rôznych postáv počas rôznych generácií a bude riešiť ich problematické vzťahy. Teraz sa už ale presuňme k najnovšej ukážke.

 

 

Čo sa samotného traileru týka, ten vôbec nepôsobí zle. Môžeme predpokladať, že Life Itself ponúkne zaujímavý mix humorných, vážnejších, ale aj dojímavých momentov, z ktorého by sa aj vďaka nabitému osadeniu mohla vykľuť naozaj slušná záležitosť.

 

Už teraz je však jasné, že takýto druh filmu rozhodne nesadne každému. Fogelman sa však v minulosti ukázal ako schopný tvorca a my pevne veríme, že mu tento status ostane aj po zhliadnutí jeho blížiacej sa novinky. Fanúšikov si určite nájde.

 

Za scenárom spoločne s réžiou stojí Dan Fogelman a okrem vyššie spomínaných hercov si zahrá napríklad aj Antonio Banderas, Annette Bening, Olivia Cooke, Sergio Peris-Mencheta, Laia Costa, Alex Monner či Mandy Patinkin.

 

Americká premiéra je naplánovaná na 21. septembra (září) 2018, či sa však snímka dostane aj k nám, to zatiaľ povedať nevieme. Ak by bola taká možnosť, zašli by ste do kina?

 

Zobraziť galériu 4 galeria
Ohodnoť článok
0
Zdroj: collider.com