Tento rok si odbije premiéru aj jeden z najzáhadnejších filmov posledných rokov. Jeho meno je Dau a nejaké informácie sa o ňom môžete dozvedieť na stránke dau.xxx.

 

Nájdete na nej akýsi trailer, ktorý nám ozrejmí, že v roku 2009 sa mnoho ľudí vzdalo moderného života a odsťahovali sa do fiktívneho mestečka Institute na Ukrajine, kde bol simulovaný život 50. rokov. To všetko ako súčasť experimentu.

 

Zúčastnilo sa ho mnoho obyčajných ľudí, umelcov, vedcov či kriminálnikov a ich životy boli neustále zaznamenávané. Vznikol tak 700 hodinový záznam (!), z ktorého máme dostať asi 13 dlhometrážnych snímok, televízny seriál a dokumentárne filmy. 

 

Na filme sa podieľalo tisíce komparzistov, pričom približne 50 hlavných hercov skutočne v tomto fiktívnom meste žilo a nikto z nich ho nemohol opustiť.

 

Od roku 2009 žijú kriminálnici či vedci vo fiktívnom ukrajinskom meste 50. rokov. Natočilo sa 700 hodín záberov a nás čakajú zaujímavé filmy

 

Zahraničné zdroje uvádzajú, že Dau je žánrovo životopisnou drámou a má sa zaoberať životom sovietskeho vedca Leva Landaua. Celý projekt má pod palcom ruský experimentálny režisér Ilja Chržanovskij, snímka je vo výrobe už od roku 2006 a už teraz ide o najnákladnejší a najkontroverznejší ruský film.

 

Na stránke tiež nájdeme oznámenie, že by sme sa mali akejsi premiéry dočkať na jeseň tohto roku. Uvádzajú sa však len tri mestá: Berlín, Londýn a Paríž. Naozaj netušíme, čo si o tom všetkom máme myslieť a čo z toho napokon vznikne (ak vôbec niečo).

Ohodnoť článok
11
Zdroj: screencrush.com