O Vikingoch sme vám dlhodobo nepriniesli žiadne informácie. S príchodom Comic-Conu v San Diegu, na ktorom sa objavili aj herci zo seriálu Vikings, k vám však prichádzame s novým trailerom k druhej polovici 5. série.

 

Zo záveru desiatej epizódy a predošlej adrenalínovej ukážky vieme, že s Lagerthou to nevyzerá príliš dobre. Nie je však vylúčené, že Ivar plánuje obetovať úplne cudziu ženu a tvorcovia nás chcú upútavkou iba vystrašiť.

 


Na druhej strane by jej obeta mala svoje opodstatnenie. Už štvrtá séria predpovedala, že Lagertha bude zabitá jedným z Ragnarových synov. Čo by aj vzhľadom na to, že Lagertha stojí za vraždou Ivarovej matky Aslaug, dávalo vcelku zmysel. Najnovšia upútavka sa k jej osudu však bližšie nevyjadruje.

5. séria sa podľa slov tvorcov bude točiť okolo Ivara. „Keď Ivar porazil svojich bratov a získal Kattegat, niektorí hrdinovia sa pri hľadaní útočiska uchýlili do Wessexu. Celá séria je o Ivarovom vzostupe," prezradil jeden z tvorcov Michael Hirst.

 

Samotný trailer pôsobí temne a nemôžeme mu uprieť aj silnú dávku osudovosti. Pravdaže, tieto veci na vás budú fungovať len v prípade, že Vikingov stále sledujete. Potom sa zrejme dočkáte všetkého, čo na seriáli milujete.

 

Nové časti Vikingov pre nás History naplánovalo na 28. novembra (listopad) 2018. Okrem blížiacej sa 5. série série máme od tvorcov potvrdenú aj 6. sériu, ktorá sa opäť bude skladať z 20 častí, rozdelených na dve polovice.

Ohodnoť článok
53
Zdroj: youtube.com