Animák Spider-Man: Into the Spider-Verse zatiaľ vyzerá vynikajúco, takže sa mu na našej stránke dostáva náležitej pozornosti. V jeho príbehu sa objaví hneď niekoľko Spider-Manov, keďže snímka predstaví komplexný multivesmír s názvom Spider-Verse.

 

Hlavným hrdinom bude Miles Morales (nadabuje ho Shameik Moore), objavia sa však aj jeho kolegovia z paralelných vesmírov, a síce Spider-Man Noir (s hlasom Nicolasa Cagea) či Spider-Ham (John Mulaney). A napokon dorazí aj starý známy Peter Parker (Jake Johnson). 

 

Účasťou nás poctí aj Spider-Gwen, teda superhrdinská verzia Gwen Stacey (Hailee Steinfeld) a Peni Parker alias SP//dr (Kimiko Glenn), čo je pilotka akejsi mechanickej podoby Spider-Mana.

 

Režírujú Peter Ramsey, Rodney Rothman a Bob Persichetti. Tí sa pre portál Screenrant vyjadrili, že originálny nápad multivesmíru budeme pozorovať očami Milesa Moralesa.

 

„Všetko bude rozprávané z perspektívy tohto chlapca z Brooklynu, ktorý nikdy podobné veci nezažil," poznamenal Rodney Rothman. „Žiadna z týchto vecí sa mu nikdy nezdala ani len možná. Týmto spôsobom sme do filmu dostali originálne nápady a zároveň ich budeme môcť divákom vysvetliť, aby sa nestrácali.“

 

40-ročný Peter Parker bude v animáku Spider-Man: Paralelné svety učiteľom mladého Milesa Moralesa

 

Už vyššie sme naznačili, že vo filme uvidíme aj Petera Parkera, teda originálneho Spider-Mana. Podľa tvorcov však pôjde o radikálne odlišnú postavu, než na akú sú fanúšikovia zvyknutí. Aký teda Peter Parker bude? Režiséri prezradili, že bude mať asi 40 rokov a bude za zenitom svojej superhrdinskej kariéry.

 

„Už dospel. Všetko, čo sa vo filme deje, už videl. Už nie je dieťa, takže to preňho nie je žiadna nová skúsenosť. Veľa stratil a veľa obetoval. Práve preto je taká zábava pracovať s touto postavou. Rozhodne to je Peter, akého ste ešte nevideli.“

Tešiť sa môžeme na pozoruhodnú dynamiku medzi Parkerom a Moralesom. Persichetti k tomu povedal nasledovné: „Toto je Peter Parker, ktorého Miles Morales vo svojom živote potrebuje. Takže je medzi nimi vzťah ako medzi učiteľom a žiakom.“

 

Okrem spomenutých hercov začujeme aj hlasy Mahershalu Aliho (Aaron Davis), Lieva Schreibera (Kingpin) či Lily Tomlin (teta May). Do slovenských kín dorazí Spider-Man: Into the Spider-Verse 13. decembra (prosinec) 2018. Pre viac informácií vstúpte do tohto vlákna.

 

Ohodnoť článok
14
Zdroj: screenrant.com, comingsoon.net, screenrant.com