To, čo sme doposiaľ mohli len tušiť, sa oficiálne stalo skutočnosťou. Finálna séria Game of Thrones bude pre nás pripravená už v prvej polovici roka 2019.

S potvrdenou informáciou prišiel programový riaditeľ HBO Casey Bloys. Okrem siedmej série, ktorá odštartovala v júli (červenec) 2017, sa všetky debutové epizódy doposiaľ odvysielaných sérií dostali do televízie v apríli (duben).

 

Preto by sa mohlo zdať vcelku pravdepodobné, že prvú časť poslednej série by sme mohli vidieť už v tomto konkrétnom mesiaci. Stále však ide len o odhad, a preto si na pevne daný dátum budeme musieť ešte počkať.

Posledná séria Game of Thrones dorazí určite v prvej polovici roka 2019. Kedy sa však začne natáčať spin-off o vzniku White Walkers?
Rok 2019 bude pre svet z pera Georgea R. R. Martina významný nielen ukončením populárneho fantasy seriálu Game of Thrones, ale taktiež zrodením pilotnej časti očakávaného spin-offu.

 

Podľa vyjadrenia programového šéfa HBO by natáčanie prvej časti malo začať v bližšie neurčitom mesiaci roku 2019. Na nájdení režiséra pilotnej epizódy sa v súčasnej dobe dôkladne pracuje.

Za nepomenovaným prequelovým seriálom, odohrávajúcim sa 10 000 rokov pred udalosťami z Game of Thrones, bude z pozície showrunnerky stáť skúsená Jane Goldman (scenár Kick-Ass, X-Men: First Class, Kingsman 2).

S výberom showrunnerky vyjadril spokojnosť aj samotný George R. R. Martin. Ten by sa mal na seriáli podieľať z pozície výkonného producenta.

 

Posledná séria Game of Thrones dorazí určite v prvej polovici roka 2019. Kedy sa však začne natáčať spin-off o vzniku White Walkers?

Ohodnoť článok
43
Zdroj: comingsoon.net, collider.com
Foto: HBO