Kládli ste si niekedy otázku, kto je v Star Wars univerze najlepší pilot? Je to Anakin Skywalker/Darth Vader alebo Han Solo? Obaja svoje zručnosti niekoľkokrát predviedli a Anakin sa dokonca sám pasoval za najlepšieho pilota v galaxii. Nový komiks zo sveta Star Wars, ktorý spadá do oficiálneho kánonu, však tvrdí, že lepším je predsa len Han Solo.

 

Aspoň v tomto konkrétnom príbehu. Ten sa odohráva medzi Novou nádejou a Impérium vracia úder a v ňom si najslávnejší pašerák zmeria sily so samotným Darthom Vaderom. Solo samozrejme riadi Millennium Falcon, zatiaľ čo Vader ho prenasleduje vo svojom Tie Fighteri.

 

Disney rozhodlo v najnovšom komikse. Han Solo je oficiálne lepším pilotom než Darth Vader

 

Vader na cca 30 stranách ide Solovi po krku, avšak Sithský lord odíde s dlhým nosom. Zaujímavé je, že Darth Vader je ako pilot skúsenejší, lenže Han má v rukáve viacero trikov a úhybných manévrov, ktorými sa mu napokon podarí uniknúť.

 

Nehovoriac už o jeho veľkej dávke šťastia. Využíva všetko, čo mu príde do cesty, len aby sa Vadera striasol. V poslednej chvíli sa uhne raketám a skrýva sa za zvyškami zničenej povstaleckej lode.

 

Zdá sa teda, že skúsenosti sú vám nanič, ak proti vám stojí človek, ktorý dokáže využiť vlastnú kreatívnosť a nápady. Iste, pri Hanovi stálo aj šťastie, ale ako sa hovorí: šťastie praje pripraveným.


Disney rozhodlo v najnovšom komikse. Han Solo je oficiálne lepším pilotom než Darth Vader

Ohodnoť článok
3
Zdroj: movieweb.com