Pod radarom - Zaujímavosti

Kvôli Justice League a fúzom Henryho Cavilla sa mohlo zastaviť natáčanie Mission Impossible 6. Zasiahlo však vedenie Paramountu

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie prezradil, ako prebiehali debaty ohľadom Henryho Cavilla, ktorý sa musel zúčastniť na dotáčkach pre komiksovku od Warner Bros.

3. august 2018, 15:23
zdroj: Paramount Pictures
3. august 2018, 15:23

O neslávne známych fúzoch Henryho Cavilla sa toho na internete popísalo už naozaj dosť. Ako ste sa mohli dočítať aj u nás, herec si pre úlohu v Mission: Impossible - Fallout nechal svoju tvár zarásť, problém však nastal, keď ho štúdio Warner Bros. potrebovalo na dotáčky Justice League.

 

V komiksovom svete je Superman samozrejme oholený, celá situácia teda vyvrcholila tým, že ľudia z Warner Bros. sa museli uchýliť k miliónovým výdavkom kvôli digitálnemu oholeniu, ktoré vo výsledku vyzeralo otrasne.

 

A hoci sa kompetentní z oboch konkurenčných štúdií pokúšali o nejaký vzájomne prospešný kompromis, všetky rokovania nakoniec zlyhali. K slovu sa ale nedávno dostal režisér a scenárista Christopher McQuarrie, ktorý prezradil, čo všetko sa v zákulisí vlastne udialo:

 

Kvôli Justice League a fúzom Henryho Cavilla sa mohlo zastaviť natáčanie Mission Impossible 6. Zasiahlo však vedenie Paramountu

 

Keď došlo k situácii s dotáčkami pre Justice League, ozval sa mi Charles Roven (producent Justice League, pozn. red.) a povedal: ,Potrebujeme tvoju pomoc a potrebujeme oholiť Henryho fúzy. Potrebujeme ho späť kvôli dotáčkam, ktoré musíme urobiť‘.

 

Ja na to: ,Chuck, samozrejme, že chcem urobiť všetko pre to, aby som vám pomohol, musím však myslieť aj na našu produkciu. Nechaj ma to so všetkými prediskutovať a skúsime prísť na spôsob, ak to naplánovať‘. Zašiel som teda za Jakeom Myersom (producent Mission: Impossible-Fallout, pozn. red.).

 

Padol taký návrh, že oholíme Henryho fúzy, ten si ich potom nechá znova dorásť a oni by nám následne dali zdroje na to, aby sme tie fúzy mohli ešte digitálne doplniť. Falošné fúzy v priblíženom zábere na 75mm objektíve totiž nikdy nebudú vyzerať inak, než ako falošné fúzy.

 

Môže to síce pôsobiť ako malý a hlúpy detail, no keď jedna postava fúzy má a tá druhá nie, pričom sú v hre dve veľké konkurenčné štúdiá so svojimi drahými blockbustermi, dôležité je jednoducho všetko. McQuarrie pokračoval:

 

Kvôli Justice League a fúzom Henryho Cavilla sa mohlo zastaviť natáčanie Mission Impossible 6. Zasiahlo však vedenie Paramountu

 

Ponúkli sme im teda kompromis. Jake Myers vypočítal, že ak by nám dali 3 milióny dolárov, zastavili by sme produkciu a Henryho fúzy by mali čas dorásť. Boli sme pripravený to urobiť, v tom ale niekto z Paramount Pictures povedal: ,Čo sa to deje? O čom sa to tu vlastne rozprávate? V žiadnom prípade to neurobíme‘.

 

Podľa slov Christophera McQuarrieho išlo o najlepší možný plán, s ktorým sa dalo pracovať. Žiaľ, ale možno aj chvalabohu, k nemu nakoniec nedošlo a Cavillove fúzy sa museli v Justice League odstraňovať digitálne.

 

Vďaka týmto vyjadreniam McQuarrieho však aspoň vieme, že sa snažil štúdiu Warner Bros. vyhovieť ako najlepšie vedel. A to sa rozhodne počíta.

 

Čo si o celej situácii myslíte vy? Ak by predsa len došlo k dohode, myslíte si, že by podobným spôsobom utrpela práve najnovšia misia Toma Cruisa?

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 7 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
7 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
fejkboi3. august 2018, 17:42

Tak myslím si že nalepiť alebo digitálne pridať fúzy je ľahšie ako odstrániť ale čo už čo bolo bolo.. len nech už budúce filmy stoja za to :)

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
prof kohout4. august 2018, 12:35

recyklujete clanky? ci

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Oskar A.AUTOR ČLÁNKU4. august 2018, 14:01

Nie.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
prof kohout4. august 2018, 14:09

tak sorry ale nekde som to cital a nie raz uz pred rokmi, ste aktualny

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Oskar A.AUTOR ČLÁNKU4. august 2018, 14:25

Pred rokmi asi ťažko, keďže celá záležitosť s dotáčkami pre Justice League sa odohrala niekedy v období júla a augusta 2017. Navyše, režisér Christopher McQuarrie sa o zákulisné informácie, ktoré sú v článku, podelil s verejnosťou iba nedávno. Takže áno, sme aktuálni.

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
prof kohout4. august 2018, 14:52

ale prd, doknca je o tom video na videacesky, nesce sa mi hladat, prehral si, pa

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
fejkboi4. august 2018, 19:38

Hovorilo sa o tom ale režisér MI6 o tom teraz hovoril detailnejšie :)

0 Odpovedať · Nahlásiť