Dramédia podľa skutočných udalostí Green Book s Viggom Mortensenom (LOTR) a Mahershalom Alim (Moonllight) dorazila s prvým trailerom. Snímka bude rozprávať príbeh vyhadzovača s talianskymi koreňmi Tonyho Lipa (Mortensen).

 

V roku 1962 bol poverený robiť osobného šoféra Dr. Donovi Shirleymu (Ali), jednému z najlepších jazzových pianistov na svete.

 

Tony mal byť jeho osobným šoférom počas koncertného turné od New Yorku až po juh USA, kde v tej dobe vládlo obdobie pred zavedením občianskych práv. Dvojica pozostávajúca zo šoféra a jazzového muzikanta musela čeliť rasizmu a šikane, no niekedy aj neočakávanej dávke ľudskosti. 

 

 

Medzi oboma hrdinami sa cestou vytvorilo silné priateľstvo. Režíruje Peter Farrelly, ktorý spolu so svojím bratom Bobbym vytvoril známe a obľúbené komédie, ako Blbý a blbší či Niečo na tej Mary je, ale v poslednom období sa upisoval skôr (pod)priemerným projektom.

 

Pre niekoho by teda možno mohlo ísť o mierne znepokojenie, ale my rozhodne kvitujeme, že sa Farrelly snaží aj o ambicióznejší projekt. Obzvlášť, keď ani zďaleka nevyzerá zle! Svoj hrubozrnný humor bude režisér zrejme držať na uzde, čo je pre nás len dobrá správa.

 

Podľa traileru sa navyše zdá, že dostaneme kvalitnú dobovú dramédiu, ktorej nebude chýbať atmosféra a skvelí herci v titulných úlohách. Rozhodne sa tešíme. Americká premiéra je stanovená na 21. novembra (listopad) 2018.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: comingsoon.net