Horor so Slender Manom v hlavnej úlohe nás príde desiť už o niekoľko dní. Za veľkou mlákou si však už svoju premiéru odbil a istý vtipkár si nenechal ujsť príležitosť, aby návštevníkov kina poriadne postrašil.

 

Na premietanie totiž dorazil v obleku samotného Slender Mana, vošiel do sály, kde sa premietal Mission: Impossible – Fallout, pomaly sa prechádzal po sále a mĺkvo zazeral na divákov. Viacero z nich dokonca utieklo zo sály a jedna žena zavolala políciu.

 

Zamestnanci kina mali z celej situácie skôr zábavu, ale zdôraznili, že s vtipom nemajú nič spoločné. Vtipákrovi nariadili, aby zo sály vyšiel a počkal pred kinom, čo ale maskovaný tínedžer nedodržal a desil ľudí, ktorí si kupovali lístky.

 

Desivý Slender Man vystrašil návštevníkov amerického kina. Viacerí z nich sa dali na útek a volali políciu

 

V čase, kedy sme svedkami množstva šialených strelieb do nič netušiacich ľudí, ktoré sa nevyhýbajú ani kinám (viď. premiéra Temný rytier povstal), je celkom pochopiteľné, že sa tento vtip nestretol s príliš veľkým pochopením.

 

Postava Slender Mana je už niekoľko rokov senzáciou internetu. Vytvoril ju Eric Knudsen v roku 2009 a odvtedy sa záhadný muž bez tváre objavil v množstve hier a poviedok. Bohužiaľ inšpiroval aj niekoľko násilných činov, z ktorých je najznámejší prípad z Wisconsinu.

 

Dve 12-ročné dievčatá sa pokúsili zabiť svoju spolužiačku, pretože verili, že sa tak stanú služobníkmi Slender Mana. Obe dievčatá boli odsúdené na 25 a 40 rokov pobytu na psychiatrii. Filmová verzie Slender Mana do slovenských kín dorazí už 23. augusta (srpen) 2018.

 

Ohodnoť článok
111
Zdroj: movieweb.com