Už túto sobotu sa na našich televíznych obrazovkách objaví fascinujúci historický dokumentárny seriál, ktorý nám vyrozpráva príbeh o tých najdôležitejších udalostiach a vplyvoch, ktoré formovali vývoj nášho kontinentu – Európy.

 

Veľkolepý projekt The Story of Europe (Príbeh Európy) nás v šiestich častiach prevedie bohatou históriou kontinentu a objasní dôležité historické súvislosti, ktoré ovplyvňujú našu spoločnosť dodnes.

 

 

Od úplného začiatku, teda vzniku Európy a jej prvých ľudských obyvateľov, si pozrieme celý vývoj európskej kultúry, náboženstiev či politiky.

 

Kultúrna a politická rôznorodosť bola vždy hlavným znakom Európy a ani dnes nemá vo svete obdobu. Avšak táto rôznorodosť nám zanechala bohaté a pestré kultúrne dedičstvo, ktoré môžeme dnes obdivovať napríklad v architektúre či umení.

 

Na základe doterajšieho vývoja a jednotlivých historických faktov prináša uznávaný historik Christopher Clarke tiež zamyslenie sa nad súčasnosťou a tým, aká budúcnosť kontinent čaká. Európa vždy stála v strede svetových udalostí a v podstate položila základ modernej spoločnosti.

 

Sledujte veľkolepý seriál Príbeh Európy, vďaka ktorému získate jedinečný prehľad o našich dejinách už od soboty 25. augusta 2018 o 20:00 na kanáli VIASAT HISTORY.

 

 

Zobraziť galériu 13 galeria
Ohodnoť článok
36
Zdroj: imdb.com