Avengers: Infinity War je definitívne za nami. Z Blu-ray bonusov sme vyťažili už všetko, a tak sa o slovo prihlásili spoločnosti tvoriace efekty. Marvel Studios pre túto úlohu zamestnalo hneď 13 spoločností venujúcich sa vizuálnym efektom.

 

Ako sme si už povedali v tomto článku, Marvel to tak urobil preto, aby zamedzil komukoľvek v spoilovaní celého filmu. Aj keby sa niekto prekecal, veľa by neprezradil. Väčšina ľudí totiž vedela len o pár scénach, keďže hneď tú ďalšiu robil buď iný kolega, alebo rovno iné štúdio v inej firme. 

 

Všetky tieto spoločnosti, menovite: Perception, Cinesite, Digital Domain, Double Negative, Elstree Effects, Framestore, Industrial Light & Magic (ILM), Method Studios, RISE Visual Effects Studios, ScanlineVFX, Lola Visual Effects, Territory Studio a Weta Digital, začali postupne vypúšťať na internet videá, v ktorých rozoberajú alebo len ukazujú svoju prácu a postup, akým sa jednotlivé scény tvorili.

 

 

Ak chcete zistiť, kto robil aké scény a taktiež sa pozrieť na ďalšie videá, klikajte sem.

 

Dnes vás však nebudeme otravovať zdĺhavými textami. Naposledy sme si povedali všetko potrebné, a tak sa rovno pozrieme na priame porovnania (nie vždy) rovnakých scén z filmu. 

Musíte nám však ospravedlniť kvalitu niektorých obrázkov. Niekedy sa jednoducho v lepšej kvalite nájsť či vytvoriť nedali. Ak sme nejaký pri zdĺhavom googlení a hľadaní vynechali, budeme radi, keď nám ho pošlete alebo hodíte do komentárov. 

 

Zobraziť galériu 29 galeria

 

 

 

 

 

Ohodnoť článok
57
Zdroj: geeksoncoffee.com, wegotthiscovered.com, animationboss.net
Foto: Marvel Studios/Disney