V pondelok 13. augusta (srpen) 2018 nás vo veku 67 rokov navždy opustil legendárny japonský herec Unšó Išizuka, ktorý prehral dlho trvajúci boj s rakovinou pažeráka.

 

Unšó začal svoju kariéru približne v polovici osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia, postupne sa svojím hlasom dostával do povedomia čoraz väčšej skupiny fanúšikov nielen anime a stal sa predstaviteľom mnohých slávnych postáv.

 

 

Za svoj život sa stihol predviesť v takých filmových a seriálových projektoch, ako napríklad Pokémon (Professor Oak), Dragon Ball (Mr. Satan), Attack on Titan (otec Annie), Cowboy Bebop (Jet Black), Naruto (Zabuza), One Piece (Kizaru) či Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Van Hohenheim).

 

Do svojho rodného jazyka predaboval aj Laurenca Fishbourna a Liama Neesona, no a z videohernej série Tekken ho zasa môžete poznať ako Heihachiho Mishimu. Je toho skutočne veľa, takže ak chcete vedieť o všetkých jeho úlohách, klikajte na tento odkaz.

 

Unšóv hlas sa stal populárnym v mimoriadne obrovskej komunite divákov po celom svete a nikdy nebude zabudnutý. Samozrejme, jeho rodine a známym vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Ktorú jeho rolu máte najradšej?

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: animemojo.com