V článku sa nachádzajú prípadné spoilery pre 9. sériu. Hoci už boli priamo potvrdené, môžu vás prekvapiť, ak dianie nesledujete.

 

The Walking Dead čakajú nepochybne veľké zmeny. Nie je žiadnym tajomstvom, že Maggie a Rick majú seriál opustiť a obaja sa majú údajne objaviť len v 6 epizódach.

 

Reálne sa tak "Civil War" vyrieši v prvej polovici 9. série, zatiaľ čo sa jemne presunie aj do tej druhej. Tá zároveň predstaví nových záporákov – The Whisperers.

Zmeny však odchodom kľúčových hercov nekončia. Zmenil sa aj showrunner. Stala sa ňou dlhoročná scenáristka a producentka seriálu, zatiaľ čo doterajšia showrunnerka bude dohliadať na celé Walking Dead univerzum. 

Veľké zlepšenie z hľadiska scenára, logiky, naťahovania epizód a vlastne všetkého teda radšej nečakajte. 

 

 

Ale... zbavili sme sa iritujúceho budhistu Morgana, Spiritovho duchovného syna Carla a taktiež (tak trochu) aj Negana a jeho nekonečnej armády spawnujúcej sa na základni a kdekoľvek, kde to bolo potrebné, v každej epizóde. 

Toho priestoru na zlepšenie je tu toľko, že sa z toho môže stať geniálny post-apo seriál. To si však hovoríme už posledné 4 roky, takže všetci dobre vieme, že sa to nestane a stále to bude maximálne akurát tak pozerateľná sra*ka.

 

Už to nie je ani guilty pleasure, je to regulérne zlé.

Ale, keďže nám tvorcovia (zase raz) nasľubovali veľké zmeny, dáme im ešte jednu šancu. Nakoniec, sme zvedaví, čo pre seriál bude znamenať boj vo vlastných radoch a odchod kľúčových postáv, ako i noví záporáci.

 

Zatiaľ čo Rick možno zomrie, Maggie určite nie. Koniec jej pôsobenia v seriáli bude otvorený a v budúcnosti sa tak prípadne môže vrátiť. 

 

Prvú epizódu 9. série uvidíme už 7. októbra. Nižšie sa môžete pozrieť na ďalšie nové zábery.

 

 

 

Ohodnoť článok
34