Seriály

Japonský seriálový Sherlock Holmes so ženskými verziami hlavných hrdinov staví na hravosť a humor

Seriál Miss Sherlock sa po premiére v Japonsku dostáva aj do ďalších kútov sveta. Ste ochotní dať mu šancu?

1. september 2018, 12:36
zdroj: HBO Asia
1. september 2018, 12:36

Detektív Sherlock Holmes je vo filme a televízii bezpochyby jednou z najčastejšie využívanejších klasických postáv, ktoré vytvoril slávny spisovateľ Sir Arthur Conan Doyle.

 

Sherlock je totiž neuveriteľne tvárnym, čo nám dokázali filmové adaptácie s Robertom Downeym Jr. či Ianom McKellenom, ako aj tie seriálové s Benedictom Cumberbatchom či Jonnym Lee Millerom.

 

A práve skupina seriálových Sherlockov teraz získala do svojich radov ďalší nový prírastok. Ide o televízny projekt s názvom Miss Sherlock.

 

Japonský seriálový Sherlock Holmes so ženskými verziami hlavných hrdinov staví na hravosť a humor

 

Čo sa samotného príbehu týka, ten bude zasadený do moderného Tokya a zameria sa na ženské verzie Sherlocka Holmesa a Johna Watsona.

 

Zatiaľ čo Sara Shelly Futaba (Yuko Takeuchi) je konzultantkou policajného oddelenia a pomáha riešiť bizarné či zložité prípady, Dr. Wato Tachibana (Shihori Kanjiya) je lekárkou/chirurgičkou, ktorá sa nedávno vrátila z dobrovoľníckej misie v Sýrii.

 

Spoločnými silami tak začnú vyšetrovať jednu záhadu za druhou, a to aj vďaka mimoriadnym pozorovacím a uvažovacím schopnostiam Miss Sherlock.

 

 

Podľa vyššie priloženej ukážky môžeme súdiť, že japonská verzia Sherlocka Holmesa bude o čosi viac hravejšia než ostatné adaptácie a staví aj na nemalú dávku humoru, čo by v zasadení do prostredia Ďalekého východu mohlo naozaj dobre fungovať.

 

Miss Sherlock je koprodukciou spoločností HBO Asia a Hulu Japan. V Japonsku si seriál odbil premiéru už 27. apríla (duben) 2018, zvyšok sveta si však musel počkať. Celá prvá séria by mala byť divákom sprístupnená už od 1. septembra (září).

 

Ako sa vám tento seriál pozdáva? Zaujal vás trailer natoľko, aby ste mu dali šancu? Prípadne ste už nejaké epizódy videli?

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.