Už v sobotu vám prinesieme recenziu, no kino premiéra nás čaká už vo štvrtok, a tak je ideálny čas navnadiť sa na ňu. A to vďaka trojici nových klipov, jednému televíznemu spotu a dlhému náhľadu na natáčanie.

 

V prvých videách máme možnosť vidieť niektoré z posadnutých mníšok, ale hlavne ich sily a prednosti. Bohužiaľ, na môj vkus ide o príliš lacné, predvídateľné jumpscares a absolútne z toho necítim atmosféru.

 

Na druhej strane, pri hororoch som veľmi vyberavý, takže fanúšikov klasických hororov zrejme pri obrazovkách zmieta v kŕčoch od nedočkavosti. Taktiež ide o prvé zábery, ktoré z tejto snímky vidím. Pravdepodobne som teda narazil na to najslabšie.

 

 

 

 

Ako už napovedá samotný názov, v centre diania príbehu sa ocitne desivá mníška, s ktorou sme sa mohli po prvýkrát zoznámiť práve v The Conjuring 2. No príbeh sa bude odohrávať v priebehu 50. rokov minulého storočia, takže nám bude predstavený najmä jej zrod.

 

Vo filme uvidíme mladú mníšku v rumunskom kláštore, ktorá si vezme život. Vatikán tak vyšle kňaza so znepokojivou minulosťou a mladú novicku, aby celú situáciu prešetrili.

 

Tí spoločnými silami odhalia bezbožné tajomstvo miestneho opátstva a následne sa rozhodnú riskovať svoje životy, vieru aj duše v boji proti zlým silám démonickej mníšky Valak.

 

 

Za réžiou stojí Corin Hardy (The Woods), o scenár sa postaral Gary Dauberman (Annabelle, Annabelle: Creation) spoločne s Jamesom Wanom (Saw, The Conjuring, Insidious) a zahrajú si napríklad Demian BichirTaissa FarmigaJonas BloquetCharlotte Hope či Ingrid Bisu.

 

Premiéra snímky je u nás naplánovaná 6. septembra (září) 2018 a pokiaľ sa o nej chcete dozvedieť viac, klikajte sem

 

 

 

Ohodnoť článok
46
Zdroj: bloody-disgusting.com, bloody-disgusting.com