Tento rok sa nesie nielen v návrate Predátora, ale aj legendárneho vraha Michaela Myersa z hororovej ságy Halloween. Nový film ignoruje všetky sequely a nadväzuje priamo na originál Johna Carpentera z roku 1978.

 

Fanúšikovia už dostali mimoriadne kvalitné trailery a zdalo sa, že tento návrat bude rozhodne stáť za to. Na režisérskej stoličke sedel David Gordon Green (Pineapple Express, Stronger) a film samotný si odbil premiéru na festivale v Toronte. Čo naňho povedali kritici?

 

 

Na začiatok si povedzme, že Halloween má zatiaľ 100% na Rotten Tomatoes s ratingom 8/10, Metacritic zase zase hlási 64%.

 

„David Gordon Green doručil najlepší Halloween od originálu,“ napísal Jeff Sneider a dodal, že ide o inteligentne napísaný film, ktorý je strašidelný a občas poriadne násilný.

 

Pochválil aj hudbu (opäť ju skomponoval John Carpenter) a Jamie Lee Curtis v hlavnej úlohe. „Je strašne badass. Ako Ripleyová skrížená so Sarah Connor,“ doplnil.

 

Jonathan Barkan bol tiež spokojný. „Halloween je presne ten film, ktorý sme chceli a tvorcovia nám ho doručili,“ napísal. „Michael Myers ešte nikdy nebol desivejší.“ 

 

John Semley podotkol, že nový Halloween je do istej miery fan service, ale napriek tomu jeho odkazy na originál nie sú otravné a nerušia. „Tento film je zázrak a veľká zábava,“ zakončil.

 

 

Perri Nemiroff napísala: „Halloween je skvelý a drsný! Pokračovanie príbehu Laurie som si zamilovala, ale čisté zlo v podobe Michaela je veľmi silné. Film je výborne natočený, hudba sedí, rovnako je tu veľmi dobrý humor a plno gore.“

 

Zdôraznila však, že humor nepôsobí rušivo. Vo svojej recenzii dodala, že sága je späť vo forme a udelila jej hodnotenie A-. „Halloween je žiarivý príklad toho, ako správne urobiť reboot či sequel,“ dodala.

Chris Evangelista napísal, že ide o „milostný dopis všetkým fanúšikom hororu“. Podľa jeho slov je Jamie Lee Curtis perfektná a Michael Myers je opäť poriadne desivý.

Halloween je podľa kritikov výborným pokračovaním, ktoré má skvelú atmosféru, brutálne scény a famóznu Jamie Lee Curtis

 

Clayton Davis napísal, že Halloween bol „číre šialenstvo“ a skvelá zábava. Jim Vejvoda na Twitteri vyhlásil: „Bože! Nový Halloween je neuveriteľné skvelý! Film som si zamiloval!“

 

Našli sa však aj menej spokojní diváci. Mike Ryan napríklad napísal, že ho zaujala len celková premisa a záver. Všetko ostatné bolo preňho sklamanie. Tomris Lafflly tiež poznamenala, že film Davida Gordona Greena na ňu nefungoval, hoci je veľkou fanúšičkou Carpenterovho originálu.

 

Drvivá väčšina kritikov však bola s návratom kultovej hororovej značky veľmi spokojná. Mali by sme teda dostať poriadne atmosférický horor, ktorý pôvodnému filmu rozhodne hanbu neurobí.

 

Z doterajších trailerov sme boli nadšení a po týchto reakciách je už isté, že v kine budeme. Snáď na nás Greenova verzia zafunguje rovnako ako na obecenstvo na festivale v Toronte. Premiéra je stanovená na 18. októbra (říjen) 2018.

 

Ohodnoť článok
12
Zdroj: nerdist.com