Snímky zo série How to Train Your Dragon patria bezpochyby k tým najlepším a najkrajším animovaným počinom poslednej dekády. Niet preto divu, že premiéra chystaného tretieho dielu je nesmierne očakávanou udalosťou.

 

Najnovšie informácie od magazínu Entertainment Weekly však mnohých fanúšikov poriadne rozosmutnia.

 

Ako totiž vyšlo najavo, trojka s podtitulom The Hidden World nielenže uzavrie filmovú trilógiu, no bude aj definitívnym koncom celého dračieho sveta, do ktorého patria aj televízne spin-offy.

 

Ako si vycvičiť draka 3 bude úplným uzavretím príbehu. Nedočkáme sa žiadnych nových častí ani seriálov

 

V rozhovore pre vyššie spomínané médium sa k celej veci vyjadril aj samotný Dean DeBlois, teda režisér a scenárista všetkých troch filmov How to Train Your Dragon:

 

Premýšľali sme nad tým veľmi dlho. Nakoniec sme prišli s tým, čo považujeme za horkosladký spôsob, ako sa rozlúčiť s týmito postavami. Ale tým správnym smerom.

 

Pochopíte, prečo Hiccup v traileri povedal: ,Keď som bol chlapec, boli tam draci.’ A do konca filmu budete vedieť, čo sa im mohlo stať.

 

 

Vďaka Entertainment Weekly sme sa však dozvedeli aj niekoľko ďalších detailov o príbehu blížiacej sa snímky. Napríklad to, že trojka bude pracovať s časom oveľa viac než jej dvaja predchodcovia.

 

Vo filme sa dočkáme flashforwardov aj flashbackov, takže na plátne opäť uvidíme Hiccupovho otca Stoicka, ktorý umrel v druhej časti.

 

Navyše, Stoick by mal v How to Train Your Dragon 3 plniť akúsi pomocnú funkciu a sprevádzať svojho syna počas jeho povinností vodcu a ochráncu Berku.

 

V jednej z úvodných, no údajne kľúčových scén sa bude nachádzať Hiccup pripomínajúci seba ako batoľa, ktoré po prvýkrát započuje Stoickov príbeh o tajnom domove drakov ukrytých za veľkým vodopádom kdesi na kraji sveta.

 

Ako si vycvičiť draka 3 bude úplným uzavretím príbehu. Nedočkáme sa žiadnych nových častí ani seriálov

 

Stoickov sen bol zapečatiť a zastaviť boje medzi ľuďmi a drakmi. Hiccup však na rozdiel od svojho otca vidí utópiu ako potenciálny nový domov, kam sa môžu ľudia a draci z Berku presťahovať.

 

Tým ale z Berku neúmyselne vytvorí rušnú vikinskú metropolu plnú ľudí a drakov, pričom s každým zachráneným okrídlencom zväčšuje terč na chrbte svojho mesta. Okolitý svet totiž taký tolerantný nie je.

 

No a aby toho nebolo málo, Hiccupov drak a najlepší priateľ Toothless sa zamiluje, vďaka čomu sa nielen tí dračí, ale aj ľudskí hrdinova dostanú do poriadnych problémov.

 

Toothless sa teda bude učiť veriť svojim vlastným inštinktom, čo v tomto príbehu ovplyvní aj Hiccupa. Ten je zasa nútený zvažovať, akým druhom vodcu sa chce stať a či ním vôbec môže byť bez svojho draka.

 

Ako si vycvičiť draka 3 bude úplným uzavretím príbehu. Nedočkáme sa žiadnych nových častí ani seriálov

 

Za scenárom aj réžiou stojí už zmienený Dean DeBlois a svoje hlasy postavám prepožičajú herci, ako Jay BaruchelAmerica FerreraKit HaringtonCate BlanchettGerard ButlerKristen WiigCraig Ferguson či F. Murray Abraham.

 

Americká premiéra je naplánovaná na 1. marca (březen) 2019. Tá naša však už na 21. februára (únor), takže je možné, že sa ešte o kúsok posunie. Pre viac informácií klikajte sem.

 

Čo hovoríte na informáciu o zavŕšení kompletne celej série? Myslíte si, že je dobré ukončiť How to Train Your Dragon trilógiou, alebo by ste v budúcnosti chceli vidieť ešte nejaké ďalšie filmy? Určite nám dajte vedieť v komentároch.

Ohodnoť článok
104
Zdroj: collider.com