Filmkult vám prináša ďalšiu várku tých najlepších filmov, ktoré môžete v najbližších dňoch vidieť na slovenských staniciach.

 

Kokaín (Blow, 2001, r. Ted Demme)

 

Skutočný príbeh Američana Georgea Junga inšpirovala snímku Kokaín, kde je atmosféra 70. rokov plná tejto ilegálnej omamnej látky. 

 

Do role pašeráka tvrdej drogy sa infiltroval Johnny Depp, pričom spoločnosť mu robila očarujúca Penélope Cruz

 

Ak si nechcete nechať túto zaujímavú životopisnú drámu ujsť, zapnite si v piatok o 22:30 Dvojku.

 

V telke pôjde Jurský svet s Chrisom Prattom a omamný Kokaín s Johnnym Deppom

 

Blízke stretnutie tretieho druhu (Close Encounters of the Third Kind, 1977, r. Steven Spielberg)

 

Jedno zo Spielbergových majstrovských diel o mimozemšťanoch nesie názov Blízke stretnutie tretieho druhu. 

 

Pojednáva o chlapíkovi menom Roy Neary. Ten v jednu noc spozoruje na oblohe čudesné blikajúce svetlá. Nikto mu nechce veriť, no keď sa stretne s matkou, ktorá tvrdí že vesmírna loď uniesla jej syna, začnú pátrať po príčine. 

 

Celú vec medzitým rieši skupina vedcov na čele s expertom Lacombem (Francois Truffaut). Snažia sa prísť na to, ako s mimozemskou civilizáciou komunikovať.

 

V prípade, že máte radi sc-fi, rodinný typ filmov alebo Stevena Spielberga, nezabudnite si v sobotu o 15:35 zapnúť Jednotku. Film budú opakovať v nedeľu o 03:55.

 

V telke pôjde Jurský svet s Chrisom Prattom a omamný Kokaín s Johnnym Deppom

 

Na pokraji slávy (Almost Famous, 2000, r. Cameron Crowe)

 

Známy scenárista Cameron Crowe sa rozhodol v roku 2000 natočiť vlastný film, ktorý nesie názov Na pokraji slávy.

 

Hlavným hrdinom snímky je chlapec William Miller zo San Diega. Komplikované rodinné vzťahy prinútia jeho sestru Anitu k odchodu z domova. Malému bračekovi však po sebe zanechá svoju zbierku rockových platní. 

 

William sa tak začne dostávať do sveta rocku čoraz viac a viac. Na pokraji slávy sa oplatí vidieť, ak máte radi buď dojemné príbehy, alebo rockovú hudbu.  Jednotkasobota22:25. Ak vám vysielanie ujde, môžete svoju chybu napraviť v nedeľu o 01:55.

 

V telke pôjde Jurský svet s Chrisom Prattom a omamný Kokaín s Johnnym Deppom

 

Jurský svet (Jurassic World, 2015, r. Colin Trevorrow)

 

Pokračovanie trilógie Stevena Spielberga dostalo v roku 2015 reboot série v podobe dobrodružného sci-fi Jurský svet. 

 

Do úlohy neohrozeného krotiteľa živých exponátov bol obsadený strážca galaxie, Chris Pratt. Ten musí vyriešiť obrovský problém, ktorým je nový a smrteľne nebezpečný dinosaurus. 

 

Komerčne úspešný a koniec koncov aj pomerne kvalitný blockbuster odvysiela televízia JOJ v nedeľu o 20:30. Opakovať ho budú v utorok na JOJ Plus o 20:40.

 

V telke pôjde Jurský svet s Chrisom Prattom a omamný Kokaín s Johnnym Deppom

 

Čas prebúdzania (Awakenings, 1990, r. Penny Marshall a Alain Cuniot)

 

Film, ktorý sa vám chystáme odporučiť je takisto založený na skutočných udalostiach. Pozeráme sa tu na príbeh ľudí trpiacich encefalitídou, neschopných hýbať sa, reagovať či akokoľvek komunikovať.

 

Vyliečiť sa ich pokúsi nádejný doktor Sayer v podaní brilantného Robina Williamsa. Najviac ho zaujme jeden z pacientov, Leonard Lowe (Robert De Niro), ktorý je v stave katatónie už veľa rokov. 

 

Emotívnu drámu so sympatickou hereckou dvojicou si budete môcť pozrieť na Jednotke už vo štvrtok o 22:00.

 

V telke pôjde Jurský svet s Chrisom Prattom a omamný Kokaín s Johnnym Deppom

 

Východiskový bod (I Origins, 2014, r. Mike Cahill)

 

Dej festivalovky I Origins sa točí okolo biológa Iana Graya (Michael Pitt), ktorý väčšinu svojho života skúmal evolúciu oka. 

 

Jedného dňa stretne nádhernú mladú Sofi (Àstrid Bergès-Frisbey). Dievča ho na prvý pohľad očarí a vznikne medzi nimi vášnivý vzťah. Po obrovskej tragédii zostane Gray zahltený svojou prácou, no podarí sa mu priam neuveriteľný objav.

 

Doménou tejto netradičnej snímky sú dejové zvraty a hutná atmosféra, kedy netušíte, akým smerom sa bude dej uberať. Zaujímavé sci-fi ponúkne vo štvrtok o 23:05 stanica JOJ Plus, a následne v sobotu o 02:20 televízia JOJ.

 

V telke pôjde Jurský svet s Chrisom Prattom a omamný Kokaín s Johnnym Deppom

Ohodnoť článok
5