Už sme to nadhodili pri predchádzajúcom traileri, a teraz to môžeme pokojne zopakovať: Beautiful Boy bude bez pochýb útočiť na Oscarov. Dráma Felixa Van Groeningena bude emocionálnou jazdou, o čom nás presviedča aj druhá ukážka.

 

Skutočný príbeh sa točí okolo rodiny Sheffovcov. Syn Nic (Timothée Chalamet) prepadá závislosti na metamfetamíne, čo znamená, že pre celú rodinu nastáva extrémne ťažké obdobie.

 

Otec David (Steve Carell) je odhodlaný svojmu synovi pomôcť na ceste k vyliečeniu. Všetkých to však bude stáť veľa síl.

 

Okrem spomenutých hercov uvidíme aj Maru Tierney, Amy Ryan, Jacka Dylan Grazera a Kaitlyn Dever. Scenár vznikol priamo podľa memoárovej knihy Nica a Davida Sheffovcov.

 

 

Ako sme napísali vyššie, je jasné, že Beautiful Boy bude okrem cien útočiť aj na naše slzné kanáliky. Upútavka síce sľubuje silný príbeh, ale tie pocity dojatia z nás možno doluje až príliš okato.

 

Nepochybujeme však, že sa dočkáme skvelých hereckých výkonov, najmä v prípade Carella a Chalameta.

 

Beautiful Boy si už odbil premiéru na festivale v Toronte a zatiaľ možno nepozbieral také silné ohlasy ako sa čakalo (74% na Rotten Tomatoes s ratingom 6 a 63% na Metacritic), ale my šancu filmu rozhodne dáme.

 

Slovenská ani česká premiéra stále nie je stanovená a je otázne, či sa jej vôbec dočkáme. Americkí diváci snímku uvidia 12. októbra (říjen) 2018.

Ohodnoť článok
2
Zdroj: collider.com