Cary Fukunaga oficiálne zasadol na režisérsky post k 25. Jamesovi Bondovi. Na pozícii nahradil Dannyho Boylea (Trainspotting), ktorý snímku opustil kvôli takzvaným kreatívnym nezhodám.

 

Skutočným dôvodom malo byť ale neobsadenie poľského herca Tomasza Kota do role hlavného záporáka. Proti jeho účasti vo filme neprotestovali len samotní producenti, ale aj Daniel Craig. Viac o tejto téme sa dozviete z nášho minulého článku.

 

Natáčanie nového Bonda by malo začať 4. marca (březen) 2019. Celosvetová premiéra je predbežne plánovaná na 14. februára (únor) 2020 (ide o niekoľkomesačný posun z pôvodne plánovaného 8. novembra (listopad) 2019).

 

 

„Spolupráca s Carym (Fukunagom) nás veľmi teší. Vďaka jeho všestrannému nadaniu a inovatívnemu prístupu je skvelou voľbou pre naše ďalšie dobrodružstvo s Jamesom Bondom,“ vyhlásili na sociálnej sieti Twitter producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoli.

 

Cary Fukunaga je okrem práci na famóznej prvej sérii True Detective zodpovedný napríklad aj za réžiu drámy Jana Eyrová (2011) či vojnovej snímky Beasts of No Nation (2015).

 

Spolupracoval taktiež na scenári úspešného hororu It (2017) a najbližšie od neho uvidíme neobyčajne pôsobiaci seriál Maniac.

 

Ako sa voľba nového režiséra pozdáva vám?

Ohodnoť článok
3
Zdroj: cnn.com
Foto: Sony a EON Productions