Prvý diel Goosebumps (Husej kože) od nás v čase premiéry získal len mierne nadpriemernú známku. Nešlo síce o výslovný prepadák, ale určite nemôžeme hovoriť ani o žiadnej veľkej sláve.

 

K pokračovaniu sa teda oprávnene môžeme stavať skôr skepticky než s nadšením. Goosebumps spracované podľa rovnomennej knižnej série od autora R. L. Stina nám predstavil príbeh plný exotických netvorov.

 

V snímke si samotného spisovateľa zahral známy Jack Black (Škola ro(c)ku, Tenacious D: The Pick of Destiny, Jumanji 2), no na scéne sa objavili aj herci, ako Dylan Minnett (Prisoners), Ryan Lee (Super 8) či Odeya Rush (The Giver).

 

 

 

Goosebumps 2 s podnázvom Haunted Halloween divákom v upútavkách priniesol ďalšiu várku pozoruhodných príšer, vrátane svietiacich čarodejníc, obrovských pavúkov či dokonca agresívnych gumových medvedíkov.

 

Mimo toho sme sa ale v traileroch dočkali aj Jacka Blacka a jeho klasického humoru. Pokiaľ ste boli spokojní s jednotkou, pravdepodobne vás nesklame ani dvojka. Okrem niektorých nových oblúd však so sebou zjavne neprinesie nič nového.

 

Film režíroval menej známy Ari Sandler (komédia Ako uloviť Frajera či nevydarená novinka s Alexandrou Daddario When We First Met) a o scenár sa postaral Darren Lemke (Turbo).

 

Z nováčikov vo filme uvidíme hercov, ako Ken Jeong (Crazy Rich Asians), Wendi Mclendon-Covey (Bridesmaids), Chris Parnell (Hot Rod), Jeremy Ray Taylor (IT) a ďalších.

 

Vražední gumoví medvedíkovia či krvilačný vlkolak. Goosebumps 2 prináša overené, no aj úplne nové monštrá

 

Americká premiéra je stanovená už na 12. októbra (říjen) 2018, no do slovenských a českých kín sa Goosebumps 2 dostane až začiatkom budúceho roka, a to konkrétne 17. januára (leden) 2019.

 

Môžete s čistým svedomím prehlásiť, že sa vám prvá časť páčila a na dvojku zájdete určite do kina? Alebo vám už pokračovanie nemá čo ponúknuť?

Ohodnoť článok
1
Zdroj: comingsoon.net
Foto: Sony Pictures