Dokumenty

2. séria dokumentárneho hitu Making a Murderer 2 dorazí už budúci mesiac

Strhujúci skutočný príbeh ešte neskončil.

25. september 2018, 20:08
zdroj: Netflix
25. september 2018, 20:08

Dokumentárny seriál Making a Murderer z roku 2015 sa stal pre Netflix ďalším veľkým hitom a odniesol si aj viacero ocenení, vrátane cien Emmy.

 

Fanúšikovia sa samozrejme dožadovali 2. série. O tom, že sa Making a Murderer Part 2 dočkáme, sa už nejakú dobu vie. Teraz však konečne máme k dispozícii aj dátum premiéry.

 

Do kalendárov si zapíšte 19. október (říjen) tohto roku. V prvej sérii sme mali možnosť sledovať neuveriteľný príbeh istého Stevena Averyho. Ako 23-ročný bol odsúdený za znásilnenie a pokus o vraždu, pričom tieto obvinenia sa vyvrátili až po 18 rokoch.

 

 

Postup polície pri vyšetrovaní bol navyše veľmi podozrivý. Po 2 rokoch však bol Avery opäť odsúdený, tentokrát za vraždu. Okrem Averyho išiel sedieť aj jeho synovec Brendan Dassey. Obaja dostali doživotie.

Druhá séria bude mať 10 epizód a podľa tvorcov sa bližšie pozrie na to, ako sa doživotné rozsudky emocionálne na oboch mužoch podpísali.

 

Zároveň sa pred nami odhalí komplexná pravda o tom, ako (ne)funguje americká spravodlivosť. Ako sme napísali vyššie, nové časti dorazia už 19. októbra 2018 (v ten istý deň mimochodom štartuje aj 3. séria Daredevila). Budete sledovať?

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.