Na plátna opäť dorazí jeden z najslávnejších hrdinov, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Príbeh Robina Hooda nám tentokrát vyrozpráva režisér Otto Bathurst (Peaky Blinders) a v hlavnej úlohe sa predstaví Taron Egerton (Kingsman).

 

Vo filme sa presunieme na úplný začiatok Robinovej zbojníckej kariéry a spoznáme ho ako psychicky zlomeného mladíka, ktorý sa práve vrátil z križiackej výpravy.

 

Má problém zaradiť sa do spoločnosti a napokon sa spojí so skupinou vyvrheľov na čele s Little Johnom (Jamie Foxx).

 

Spoločne s nimi sa rozhodne bojovať proti nespravodlivosti bohatých, ktorí žijú len pre peniaze. Najväčším protihráčom Robina a jeho druhov bude obávaný šerif z Nottinghamu (Ben Mendelsohn).

 

 

Okrem spomenutých hercov uvidíme aj Jamieho Dornana, Eve Hewson, Tima Minchina a Paula Andersona.

 

Ak sa vám po zhliadnutí traileru zdalo, že film v istých aspektoch pripomína Kráľa Artuša od Guya Ritchieho, nie ste ďaleko od pravdy. Scenár k filmu totiž napísal Joby Harold, ktorý mal na starosti práve Artuša.

 

Ukážke nemožno uprieť dynamiku a akciu, ktorej bude podľa všetkého požehnane. Autori sa inšpirovali Johnom Wickom a tešiť sa teda môžeme aj na prepracovanú choreografiu.

 

Zatiaľ si však celkom nie sme istí komerčným potenciálom látky a trochu sa bojíme, aby film neprepadol.

 

Uvidíme, či dostaneme nedocenenú pecku ako v prípade Artuša, alebo len priemerný akčný výplach. Trailer nám v každom prípade dáva nádej, že tento návrat do Sherwoodskeho lesa nebude úplne márny.

 

Americká premiéra sa uskutoční 21. novembra (listopad) 2018, do slovenských kín film zamieri 29. novembra 2018.

 

Legenda menom Robin Hood ožíva v akčnom príbehu s Taronom Egertonom a Jamiem Foxxom. Čaká nás stredoveký John Wick?

Ohodnoť článok
8
Zdroj: comingsoon.net