Netflix máme v mysli najmä ako najväčšieho streamovacieho giganta na trhu, ako aj spoločnosť, ktorá podáva pomocnú ruku mnohým problémovým projektom (napr. The Irishman).

 

Samostatnú kapitolu potom tvoria ich hyper-úspešné seriály, ako Stranger Things, House of Cards či The Crown. Netflix sa často púšťa do rizikových vôd a neustále experimentuje. Teraz sa navyše jeho hlavní predstavitelia rozhodli, že viac zaangažujú samotných divákov.

 

Netflix dá divákom možnosť meniť chod deja svojich seriálov priamo počas vysielania

 

Presnejšie povedané, pri niekoľkých seriáloch im dajú možnosť ovplyvniť smerovanie príbehu, ako aj samotný záver. V zásade tak budete môcť v určitom momente vstúpiť do deja a vybrať si podľa svojho želania, ako by mal príbeh pokračovať.

 

Do praxe sa tento nápad uvedie hneď v novej sérii seriálu Black Mirror, ktorá dorazí ešte tento rok. Podobný koncept si už Netflix vyskúšal pri detskom seriáli Puss in Book a zrejme sa mu osvedčil.

 

Netflix dá divákom možnosť meniť chod deja svojich seriálov priamo počas vysielania

 

Bude určite zaujímavé sledovať, či sa tento nápad chytí. Pre tvorcov to však predstavuje nemalé komplikácie, resp. prácu navyše.

 

Každá voľba diváka totiž logicky potrebuje svoj vlastný a originálny scenár. Následne sa musia natočiť všetky rozličné varianty príbehu, aby boli v čase premiéry k dispozícii. 

 

Celkovo teda ide pre scenáristov, režisérov aj hercov o hodiny a hodiny ďalšej práce. Za skúšku to však nepochybne stojí a ktovie... Možno práve tento spôsob tvorby má svoju budúcnosť. Čo na tento nápad hovoríte vy? 

Ohodnoť článok
13
Zdroj: screenrant.com