Christophera McQuarrieho môžeme poznať najmä vďaka jeho režisérkej práci na Jackovi Reacherovi (2012), M:I - Rogue Nation či M:I - Fallout.

 

Scenáristicky sa ale podieľal aj na oscarovej kriminálke The Usual Suspects (1995), vojnovej snímke Valkýra (2008), no i na akčnom sci-fi Edge of Tomorrow (2014).

 

Na piatich zo šiestich menovaných projektoch McQuarrie pracoval aj so slávnym Tomom Cruisom. Azda aj preto vždy, keď sa objavili "zaručené informácie" o tom, že si rolu Lanterna strihne Tom Cruise, úlohu režiséra ihneď prisúdili Chrisovi.

 

Stane sa režisérom Man of Steel 2 tvorca Mission: Impossible – Fallout? A mal by záujem aj o Green Lanterna?

 

Podľa jeho osobných pocitov ale nie je osobou, ktorá by bola zarytá do komiksov. Dôležitý je pre neho príbeh – bez ohľadu na žáner.

 

Pokiaľ by mal pracovať na komiksovom filme, vychádzal by skôr zo svojich nápadov, než z komiksovej predlohy. McQuarrie vyhlásil, že striktné držanie sa predlohy komiksové filmy iba degraduje. Zároveň si však uvedomuje, že jeho názor na vec nemusí byť ten správny.

 

Môžeme teda v budúcnosti predpokladať režisérovu účasť na filme? Ak máme vychádzať z jeho slov, priklonili by sme sa skôr k negatívnej odpovedi.

 

Stane sa režisérom Man of Steel 2 tvorca Mission: Impossible – Fallout? A mal by záujem aj o Green Lanterna?

 

V prípade Supermana alias Man of Steel by ale mohla byť situácia odlišná. Ako mnohí z vás vedia, McQuarrie na najnovšej časti Mission: Impossible spolupracoval aj s predstaviteľom Supermana Henrym Cavillom.

 

Na otázku, či by mal záujem o prácu na Man of Steel 2, sa McQuarrie vyjadril nasledovne: „Túto otázku mi už položilo obrovské množstvo ľudí. S Henrym Cavillom sme mali pri natáčaní (M:I - Fallout) skutočne úžasnú konverzáciu o skvelej verzii Supermana.“ 

 

Z ich diskusií navyše vyšlo najavo, že Cavill a McQuarrie majú podobnú predstavu o tom, ako by mala postava Supermana vyzerať – hrdinsky a optimisticky. Do tohto procesu však zasahujú aj ľudia zo štúdia a McQuarrie ich voľbu akceptuje.

 

Stane sa režisérom Man of Steel 2 tvorca Mission: Impossible – Fallout? A mal by záujem aj o Green Lanterna?

 

Kedysi sa síce na predstaviteľov podobných korporácií pozeral s opovrhnutím, pretože si myslel, že vôbec nevedia o čom je reč. Neskôr ale pochopil, že aj oni tak ako on milujú filmy.

 

Na rozdiel od Green Lanterna si podľa všetkého McQuarrie dokáže pri Man of Steel predstaviť určitú filmovú verziu, ktorá sa navyše zhoduje s Cavillovou. Stále ide ale v mechanizme výrobného procesu len o dve figúrky na šachovnici.

 

Záujem o réžiu však vôbec nevylúčil a pokiaľ by sa mu samotné štúdio ozvalo, je možné, že by ponuku nakoniec prijal. „Vedia, kde ma môžu nájsť a vedia, kam zavolať. Ale nepredpokladám, že mi zazvoní telefón. Nečakám, že sa to stane,“ povedal McQuarrie.

 

Stane sa režisérom Man of Steel 2 tvorca Mission: Impossible – Fallout? A mal by záujem aj o Green Lanterna?
Vzhľadom na komplikácie s údajným odstúpením Cavilla od role Supermana však skutočne nevieme, čo si máme o celom projekte myslieť.

A ako to vidíte vy? Chceli by ste za režisérskou stoličkou vidieť práve McQuarrieho? Alebo máte už vytipovaného kohosi iného?

Kto by mal podľa vás prevziať réžiu Man of Steel 2?
Pokojne Christopher McQuarrie
70 hlasov
Niekto iný
7 hlasov
Ohodnoť článok
9
Zdroj: collider.com
Foto: DC