Ako už fanúšikovia Harryho Pottera iste vedia, Albus Dumbledore je homosexuál. Bolo nám priamo naznačené, že jeho vzťah s Gelertom nebol iba kamarátsky, čo nám má dokázať aj dvojka Fantastických zverov. 

V nich pravdepodobne na slávne stretnutie prútikov, v ktorom Albus Gelerta porazil, ešte nedôjde. Avšak, rátame s tým, že trojka Grindelwaldov príbeh uzavrie. Ešte predtým sa ale všetci diváci pýtajú: „Uvidíme v dvojke medzi nimi nejaký románik či scénu, ktorá nám potvrdí, že je Albus homosexuál?“.

Pred pár týždňami režisér David Yates prezradil, že film sa nebude Dumbledorovou sexualitou zaoberať priamo, čo však teraz mení. Je to dôležitá súčasť príbehu, avšak nedávajú jej až tak veľa priestoru. Aj vďaka niektorým zmyselným scénam ale bude jasné, že medzi týmito dvomi postavami niečo je. Nemusíte sa však báť nahých tiel a podobne. 

 

Albus Dumbledore s Grindelwaldom vo Fantastických zveroch 2 nebude bojovať, pretože ho miluje. Uvidíme medzi nimi vášnivé scény?

 

Ako sa k danej veci vyjadril dávnejšie Jude Law? 

 

Myslím si, že vaša sexualita vás nedefinuje,“ povedal herec. „Je to len jedna z mnohých stránok vašej osobnosti. Skôr mám dojem, že otázka by mala znieť: Ako vôbec Dumbledorovu sexualitu vo filme zobraziť? Ale musíte mať na pamäti, že toto je len druhý film zo série Fantastic Beasts.

 

Tá séria je brilantná hlavne čo sa týka scenára, v tom, ako Rowling odhaľuje svoje postavy až na dreň. V tejto snímke skrátka spoznáme Albusa, ale mnoho sa o ňom ešte len dozvieme v ďalších dieloch.

 

Aj v tomto diele sa síce pozrieme do jeho minulosti, ale samozrejme neodhalíme všetko hneď naraz. Jeho vzťahy s ostatnými postavami sa skrátka budú prirodzene rozvíjať.“

 

 

Je teda jasné, že v ďalších častiach sa ich vzťah preskúma ešte hlbšie. Tvorcovia už potvrdili, že rátajú so ságou o 5 dieloch, takže času na to majú dosť. Na ich veľký súboj je jednak skoro kvôli tomu, koľko filmov chcú vo Warneri natočiť a jednak musí dostať priestor aj Newt.

 

Aj druhý diel Fantastic Beasts režíruje David Yates a okrem spomenutých hercov v ňom uvidíme aj Katherine Waterston, Ezru Millera, Zoë Kravitz či Carmen Ejogo.  V slovenských kinách sa filmu dočkáme 15. novembra (listopad) 2018. Viac informácií o danej problematike nájdete tu, zatiaľ čo pre všetky ďalšie detaily ohľadom filmu smerujte sem.

Ohodnoť článok
8
Zdroj: cinemablend.com, indiewire.com
Foto: Warner Bros.