Spin-off Fast and Furious s názvom Hobbs and Shaw bude odlišný než jeho slávny predchodca. Síce sa pochopiteľne môžeme tešiť aj na dávku poriadnej akcie a testosterónu, ale prístup režiséra Davida Leitcha má byť podľa vyjadrení Stathama viac ukotvený v realite.

 

Príbeh bude teda o čosi reálnejší, uveriteľnejší, no hlavne temnejší. V Hobbs and Shaw sa ale taktiež viac zameriame na postavy. A to ako na staré, tak aj nové.

 

„Snažíme sa vybudovať vzťahy medzi mnou (mojou postavou) a mojou sestrou a matkou. Na tom mu (režisérovi) veľmi záleží,“ prehlásil Statham.

 

Do role Stathamovej alias Shawovej matky sa postaví oscarová Helen Mirren (The Queen) a postavu jeho sestry si podľa portálu Collider zahrá Vanessa Kirby (Mission: Impossible - Fallout, Genius, The Crown). Všetkých vás ale samozrejme zaujíma najmä prvý náhľad na hlavné duo, a tak sa poďme na neho spoločne pozrieť.

 

 

Z ich nebezpečných pohľadov jeden nikdy nevie, či sa v najbližšej sekunde pobijú na život a na smrť, alebo vytiahnu zbrane a s úsmevom sa pustia do spoločných nepriateľov. Pevne ale veríme, že sa vo filme dočkáme obidvoch zmienených prípadov.

 

O deji snímky toho príliš veľa zatiaľ nevieme, ale zamerať by sa mal predovšetkým na postavy Hobbsa (Dwayne "The Rock" Johnson), Deckarda Shawa (Jason Statham) a jeho najbližších.

 

Debutový náhľad na Hobbsa a Shawa je očakávane štýlový. Statham a The Rock majú za sebou prvý týždeň natáčania

 

K obsadeniu filmu sa okrem menovaných pridáva aj Idris Elba (Avengers: Infinity War, The Dark Tower), ktorý by si mal vo filme zahrať nebezpečného protivníka hlavnej dvojky.

 

O réžiu sa postaral spomínaný David Leitch (Deadpool 2, Atomic Blonde) a scenár napísal Chris Morgan (séria Fast and Furious od roku 2006). Film je v slovenských kinách predbežne plánovaný na 25. júla (červenec) 2019.

Ohodnoť článok
12
Zdroj: collider.com
Foto: Universal Pictures