Ste pripravení znova vidieť drakov? A veríte tomu, že v čase premiéry trojky to bude necelých 5 rokov odkedy sme tam boli naposledy? Správne, dvojka totiž vyšla ešte v lete 2014. Odvtedy trpezlivo čakáme na koniec veľkolepého príbehu o chlapcovi, ktorý dostal možnosť zmeniť chod dejín.

Aj v teaseri na trailer (dorazí 25. októbra) nám jeho otec hovorí, že to bolo stále jeho osudom. Nájsť skrytý dračí svet a skoncovať vojnu medzi ľuďmi a drakmi. A on to skutočne dokázal, aj keď úplne iným spôsobom, než v aký veril jeho otec.

 

Zdá sa, že viac z tejto dejovej línie uvidíme v plnohodnotnom traileri. Avšak, my ho úprimne nepotrebujeme vidieť. Dobre vieme, že si poplačeme a budeme si užívať nádherný animák a snáď aj dôstojné ukončenie celej ságy. Po tretej časti totiž nebudú nasledovať ani žiadne spin-offy či seriály. 

 

 

Premýšľali sme nad tým veľmi dlho. Nakoniec sme prišli s tým, čo považujeme za horkosladký spôsob, ako sa rozlúčiť s týmito postavami. Ale tým správnym smerom.

 

Pochopíte, prečo Hiccup v traileri povedal: ,Keď som bol chlapec, boli tam draci.’ A do konca filmu budete vedieť, čo sa im mohlo stať.

 

Za scenárom aj réžiou stojí Dean DeBlois (Lilo a Stitch) a svoje hlasy postavám prepožičajú herci, ako Jay BaruchelAmerica FerreraKit HaringtonCate BlanchettGerard ButlerKristen WiigCraig Ferguson či F. Murray Abraham.

 

Americká premiéra je naplánovaná na 1. marca (březen) 2019. Tá naša však už na 21. februára (únor), takže je možné, že sa ešte o kúsok posunie. Pre viac informácií klikajte sem.

 

Zobraziť galériu 4 galeria
Ohodnoť článok
19