Nedávno sme vám dali do pozornosti dobovú historickú drámu Neviestky z prostredia prostitúcie v Londýne z 18. storočia. Tentokrát sa pozrieme na ďalšie z európskych miest, a tým je Berlín.

 

Do nemeckej metropoly zavítame na konci 20. rokov 20. storočia. Pod falošným pozlátkom doby sa skrýva boj chudobných o prežitie a lepší život. Stará politická garnitúra sa ešte úplne nevzdala moci a na scénu sa s istotou vkráda ešte desivejší režim.

 

Berlín sa v tomto období stal centrom kultúry, vedy, ale aj dekadencie. Ako aj v iných častiach povojnovej Európy, tak aj tu sa rozmohla prostitúcia s ňou spojené pohlavné choroby. Vojaci sa vracali z frontu s novým pohľadom na život a homosexualita sa stávala (ne)chcenou súčasťou života.

 

Lacný sex, chudoba a každodenný boj o prežitie. Spoznajte skutočný Berlin zo začiatku 20. storočia v seriáli Babylon Berlin

 

Geneor Rath je novou posilou mravnostného oddelenia v Red Fort, obrovského riaditeľstva policajného zboru v Berlíne. Naoko pokojný a rozvážny Rath však so sebou nesie temné tajomstvo.

 

Hlavným inšpektorom oddelenia je loajálny a prívetivý Bruno Wolter, no jeho skryté úmysly sa stávajú veľkou hrozbou. Medzi dvomi mužmi uviazne cieľavedomá a múdra Charlotte, ktorá pre pomoc svojej chudobnej rodine a dosiahnutie ambiciózneho sna musí viesť komplikovaný dvojitý život.

 

Lacný sex, chudoba a každodenný boj o prežitie. Spoznajte skutočný Berlin zo začiatku 20. storočia v seriáli Babylon Berlin

 

Talentované herecké obsadenie aj produkčný tím sa môžu pochváliť pôsobivou kariérou a ukážkovými životopismi. Podieľali sa na filmoch, ako Good Bye Lenin a Biela stuha, ale aj na populárnych televíznych seriáloch Sense8 a The Crown.

 

V hlavnej úlohe minulosťou prenasledovaného inšpektora sa ukáže Volker Bruch. Vo vedľajších úlohách hlavného inšpektora Woltera a ambicióznej Charlotte Ritterovej budú Peter Kurth a Liv Lisa Fries. 

 

Dobovú politickú a kriminálnu drámu v rozbúrenej ére nemeckej histórie nám od 18. októbra (října) 2018 o 21:00 prinesie na televízne obrazovky stanica Epic Drama, nový kanál od spoločnosti Viasat World.

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: imdb.com
Foto: Sky 1/Sky Atlantic/Netflix