Ešte pred nedávnou dobou sa vo veľkej miere riešilo obsadenie Ciri z pripravovaného fantasy seriálu Zaklínač. Z knižnej predlohy vieme, že Ciri bola dcérou cisára a rasovo patrila medzi najvyšších Elfov, a preto by obsadenie Aziatky či herečky tmavej pleti nebolo príliš vhodné.

 

Dnes už nám tvorcovia konečne potvrdili, že jej postavu v seriáli od Netflixu stvárni herečka Freya Allan (Into the Badlands) a v role mocnej čarodejnice Yennefer sa predstaví Anya Chalotra (Wanderlust, The ABC Muders).

 

Yennefer a Ciri zo Zaklínača od Netflixu sú konečne obsadené. Budú mať rasisti problém s herečkou pre Ciri?

 

V obidvoch prípadoch ide o mená, ktoré divákovi pravdepodobne veľa nepovedia, ale veríme, že Netflix v ich prípade vybral správne. Okrem nich uvidíme v seriáli hercov, ako Jodhi May (Game of Thrones, Genius), Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), Adam Levy (Knightfall, Snatch) a ďalších.

 

Ako už možno viete, seriál z pera poľského tvorcu Andrzeja Sapkowského sa bude natáčať mimo Južnej Afriky či Maďarska aj na Slovensku a hlavnú rolu Geralta si zahrá Superman Henry Cavill.

 

Yennefer a Ciri zo Zaklínača od Netflixu sú konečne obsadené. Budú mať rasisti problém s herečkou pre Ciri?

 

Prvá séria bude pre nás pravdepodobne pripravená v roku 2020 a za jej showrunnerku bola zvolená Lauren S. Hissrich. Z režisérskeho postu na seriáli pracuje Tomasz Baginski či Alik Sakharov (réžia Game of Thrones, House of Cards, Ozark). Seriál sa oficiálne začne natáčať už 4. novembra (listopad) 2018.

 

Príbehovo by mal očakávaný Zaklínač čerpať najmä z poviedkových zbierok Sword of Destiny a The Last Wish. Čo vravíš na obsadenie Yennefer a Ciri? Predstavoval si si v ich rolách niekoho úplne iného? Alebo môžeš v pokoji prehlásiť, že si predbežne spokojný?

Ohodnoť článok
24
Zdroj: comicbook.com, collider.com
Foto: AMC, Netflix, CD Projekt