Opäť sme pre vás v našej rubrike Raňajky s Filmkultom zhromaždili všetky podstatné filmové novinky za poslednú dobu. Okrem novinky The Rocka príde na pretras aj First Man či sequel legendárneho Shiningu. 

 

John Henry and The Statesmen

 

Dwayne "The Rock" Johnson si zahrá v chystanom filme John Henry and The Statesmen. Johnson bude aj produkovať, pričom réžie sa chopí Jake Kasdan (Jumanji: Welcome to the Jungle).

 

The Rock si v snímke zahrá Johna Henryho, africko-amerického ľudového hrdinu, ktorý sa stal symbolom železničných robotníkov na prelome 19. a 20. storočia. Projekt nám doručí Netflix, hoci dátum premiéry zatiaľ nepoznáme.

 

Dwayne

 

Widows

 

Lákavý thriller Widows od Stevea McQueena (12 Years a Slave) prichádza s ďalšou krátkou ukážkou. V hlavných úlohách uvidíme Violu Davis, Elizabeth Debicki, Michelle Rodriguez, Cynthiu Erivo, ale aj Colina Farrella či Liama Neesona. Do našich kín snímka dorazí 29. novembra (listopad) 2018.

 

 

First Man

 

Parádnu biografickú drámu First Man si budete môcť už od dnešného dňa vychutnať aj v našich kinách (naša recenzia tu). V nižšie priloženej ukážke sa pozrieme na samotné nakrúcanie a technické problémy, ktorým boli astronauti Apolla 11 vystavení.

 

 

The Laundromat

 

Steven Soderbergh pre nás chystá drámu The Laundromat na motívy skutočných udalostí, konkrétne aféry tzv. Panama papers. V hlavných úlohách uvidíme Meryl Streep, Garyho Oldmana, Antonia Banderasa, Riley Keough, Davida Schwimmera a Willa Forteho. Snímku vzal pod svoje krídla Netflix a nakrúcanie by malo prebiehať práve v týchto dňoch.

 

Dwayne

 

Morbius

 

Komiksová adaptácia Morbius s Jaredom Letom v hlavnej úlohe sa začne nakrúcať začiatkom budúceho roka. Po Venomovi pôjde o druhú skladačku do vlastného mini-univerza štúdia Sony.

 

Podľa producentov je tu šanca, že snímka by mohla mať R-kovú prístupnosť a mohli by sme sa teda dočkať krvavejších scén. Režíruje David Espinosa (Life). Presný dátum premiéry nevieme, hoci ako odhad sa spomína rok 2020.

 

Dwayne

 

Doctor Sleep

 

Sequel legendárneho hororu Shining s názvom Doctor Sleep bude mať podľa režiséra Mikea Flanagana R-kovú prístupnosť. Dodal tiež, že určite neplánuje kopírovať režijný štýl Stanleyho Kubricka. Hlavnú úlohu si strihne Ewan McGregor, ktorý stvárni dospelého Dannyho Torrancea. Okrem neho uvidíme aj Rebeccu Ferguson.

 

Dwayne

Ohodnoť článok
3
Zdroj: comingsoon.net, comingsoon.net, comingsoon.net, screencrush.com, screenrant.com, collider.com