„Nový dokumentárny film z dielne Horrorwatch (aktuálne už aj Blackout Production) vás ako pomyselný DeLorean vezme späť do časov, kedy v našich domácnostiach kraľovalo video,“  píšu tvorcovia dokumentu na svojej facebookovej stránke.

 

O nostalgiou zaváňajúcom dokumente Králové videa sme ťa informovali ešte v marci (březen) tohto roku. Prípravné práce od danej doby značne pokročili a tvorcovia nás ešte v priebehu víkendu informovali o tom, že hneď v pondelok môžeme očakávať druhú upútavku.

 

 

Tá sa rovnako, ako predošlý trailer, nesie v duchu spomienok na 80. a 90. roky, kedy filmoví nadšenci frčali na starých videokazetách, ktoré dopĺňal starším ročníkom dobre známy jednohlasný dabing. Na nižšie priložených záberoch opätovne uvidíš aj kontroverzného režiséra Zdeňka Trošku.

 

Ak patríš medzi divákov pamätajúcich si na toto obdobie, určite sa pri sledovaní Králov videa dobre pobavíš a zaspomínaš na časy, kedy sa ti o profesionálnom dabingu či DVD mohlo iba zdať.

 

Dokument bude ale určite informačne zaujímavý aj pre mladého filmového diváka, ktorý rád nahliadne do nedávnej minulosti a spozná legendy rýchlodabingu, ako Ondřeja Neffa, Františka Fuku či Ondřeja Hejmu.

 

 

Králove videá režíruje Lukáš Bulava, za dramaturgiou stojí Petr Svoboda a o hudobnú stránku sa stará Jake Stark. Dokument strihá náš kolega Peter Pavlík a kamerové zábery natáča Lukáš Bulava, Albert Loprais a Adam Šebesta. Konkrétny dátum premiéry nebol doposiaľ stanovený, ale predpokladá sa, že sa dokumentu dočkáme v priebehu budúceho roku.

 

Ak ťa niekdajší jednohlasný dabing z traileru pobavil, k článku pripájame ešte video s ukážkovým dialógom, ktorý na tvojej tvári dozaista vyčarí úsmev. Niet nad to, keď všetky postavy (vrátane ženy) dabuje jeden chlap, no nie?

 

 

A na záver ešte pridávame ďalšie zábavné video z facebookovej stránky filmárov, ktoré nám ukáže, že niekdajší amatérski dabéri nemali vôbec žiaden problém dokonca ani s nahovorením spevu malej morskej víly Ariel.

 

Ohodnoť článok
7
Zdroj: facebook.com
Foto: Horrorwatch, Blackout Production /2018/