Na návrat vraha Michaela Myersa v novom diele kultovej hororovej ságy Halloween sa už mimoriadne tešíme. Myers však nebude jediný starý známy, ktorého uvidíme. Vráti sa samozrejme aj kultová Laurie Strode v podaní Jamie Lee Curtis.

 

Ako ste mohli vidieť v traileroch, už dávno nie je tým vystrašeným dievčaťom z originálu. Na príchod Myersa sa dôkladne pripravuje a doma schováva celý arzenál zbraní. A práve tie sa stali tŕňom v oku redaktorom zo stanice Fox News.

 

Jamie Lee Curtis je totiž zástankyňou prísnejšej kontroly zbraní. Za to si od Fox News vypočula obvinenia z pokrytectva. Prečo? Pretože Laurie Strode v novom Halloweene používa zbrane.

 

Jamie Lee Curtis si ako odporkyňa zbraní zlízla kritiku za svoju rolu v Halloweene. Postava Laurie Strode totiž zbrane používa

 

Herečka článok označila za hlúpy. „Volám po zdravom rozume, čo sa týka zbraňových zákonov,“ vysvetlila Curtis. „Nemám absolútne žiadny problém s tým, že ľudia vlastnia zbrane, pokiaľ tí ľudia boli trénovaní, ich zbrane majú licenciu a bolo uznané, že tí ľudia nepredstavujú žiadne riziko.“

 

Na margo toho, že fiktívna postava, ktorú hrá, používa zbrane, herečka len prehodila, že to zapadá do charakteru Laurie Strode. „Som herečka a hrám v slasherovom filme. Za svoje osobné voľby musím byť zodpovedná vo svojom súkromnom živote.

 

Lenže som herečka, to je moja práca. A úprimne, ak by som mala svoju kariéru urobiť ako pacifistická herečka, nikdy by som prácu nenašla. Stále však budem hrdo reprezentovať ženy, ktoré nájdu silu bojovať inteligentne a kreatívne a ktoré bojujú za svoj život a životy svojich blízkych.“

 

Jamie Lee Curtis si ako odporkyňa zbraní zlízla kritiku za svoju rolu v Halloweene. Postava Laurie Strode totiž zbrane používa

 

Redaktorom z Fox News zrejme nedochádza, že Jamie Lee Curtis stvárňuje fiktívnu postavu a okamžite sa teda z celej situácie snažili rozpútať akúsi umelú kontroverziu. Vzhľadom na to, čím si Laurie Strode prešla, by sme asi ťažko mohli očakávať, že na Michaela bude čakať absolútne nepripravená.

 

V redakcii sme však už veľmi zvedaví, ako sa režisérovi Davidovi Gordon Greenovi podarilo nadviazať na originálny Halloween z roku 1978. Recenzie sú zatiaľ prevažne pozitívne, takže sa do kina už tešíme. Slovenská premiéra sa uskutoční 18. októbra (říjen) 2018.

 

Ohodnoť článok
7
Zdroj: movieweb.com