Synovia zosnulého kráľa Ragnara Lothbroka rozohrali nebezpečnú hru plnú krviprelievania. V priebehu prvej polovici 5. série začali medzi hrdinami vznikať pochybné aliancie, ktoré si dali za cieľ zničenie spoločného nepriateľa.

 

Šialenému Ivarovi sa podarilo získať Kattegat a poraziť Lagerthu a nevlastného brata Bjorna. Táto situácia sa ale zdá sa môže veľmi rýchlo zmeniť, pretože Bjorn a jeho matka sa len tak ľahko nevzdajú. Dovtedy sa ale z Ivara, ako nám ukazuje nižšie priložený plagát, stáva kráľ.

 

Bjorn túži po pomste, Ivar sa stáva nekompromisným kráľom a Lagerthe ide o život

 

Nová upútavka k druhej polovici 5. série sa zameriava práve na konflikt medzi kľúčovými postavami a dovolí nám nahliadnuť na dve rôzne polohy Bjorna – na jeho vystrašenú tvár, ale taktiež na odhodlaný pohľad plný túžby po pomste. Ivar vďaka svojmu víťazstvu nadobudol ešte väčšie sebavedomie, čo by ho v konečnom dôsledku mohlo stáť hlavu.

 

Ako sa hovorí, pýcha predchádza pád. Budeš v nasledujúcich epizódach fandiť prefíkanému a zákernému Ivarovi? Alebo si na strane Bjorna a krásnej Lagerthy? 11. časť 5. série sa k nám dostane 29. novembra (listopad) 2018, takže už prichádza najvyšší čas na to, aby si konečne rozhodol.

 

 

Pokiaľ Vikingov sleduješ pravidelne, iste vieš, že seriál sa podobne ako Game of Thrones  častokrát zahráva so životmi hlavných postáv (no, zas tak veľmi asi nie). Nie je vôbec vylúčené, že nasledujúce časti nám niektorého obľúbenca nadobro zoberú.

 

Ako sa nedávno vyjadril tvorca seriálu Michael Hirst, 15. epizóda 5. série by nám mala zlomiť srdce. O koho podľa vás prídeme? Podarí sa Ivarovi pomstiť Aslaug? Splní svoj sľub a zavraždí Lagerthu?

 

V každom prípade ale dozaista nezomrú všetky kľúčové postavy, pretože už teraz máme potvrdenú 6. sériu. Tá by sa tak ako piata mala skladať z 20. častí rozdelených na dve polovice.

Ohodnoť článok
74
Zdroj: ew.com
Foto: History