Aj v najbližších dňoch budú mať slovenské televízie čo ponúknuť na poli kinematografie. V tomto článku ti prinášame výber filmov, ktoré sa v telke oplatí vidieť.

 

Prekliaty ostrov (Shutter Island, 2010, r. Martin Scorsese)

 

Je rok 1954 a detektívi Daniels (Leonardo DiCaprio) a Aule (Mark Ruffalo) prichádzajú do väzenia pre psychicky chorých na ostrove Shutter Island, kde majú vyriešiť zamotaný prípad istej Rachel Solando, ktorá sa neznámym spôsobom dostala zo svojej cely von.

 

Vyšetrovanie sa začne ešte väčšmi komplikovať, keď Daniels začne jedného z prítomných väzňov upodozrievať, že zabil jeho manželku. Miestny psychiater Cawley (Ben Kingsley) však väzňa kryje, a Daniels tak začína tušiť, že niečo nie je v poriadku. 

 

Ak máš rád Scorseseho tvorbu, temné detektívky či Leonarda DiCapria, Prekliaty ostrov je tou správnou voľbou. Odvysiela ho Jednotka v piatok o 22:30 a repríza pobeží v sobotu o 01:35.

 

V telke pobeží mysteriózny Prekliaty ostrov, surová Čata či piate Mission: Impossible

 

Rodina Addamsovcov (The Addams Family, 1991, r. Barry Sonnenfeld)

 

Najčudnejšia a najmorbídnejšia televízna rodina všetkých čias sa volá Addamsovci. Manželia Gomez a Morticia žijú so svojimi deťmi, matkou – čarodejnicou, sluhom Lurchom a záhadnou Vecou v strašidelnom dome na okraji mesta. 

 

Gomezov brat, Fester (Christopher Lloyd), sa pred mnohými rokmi stratil, a tak keď sa jedného dňa z čista jasna objaví na prahu dverí, privíta ho jeho rodina s otvorenou náručou. Netušia však, že ide o podvodníka. Rovnako tak podvodník netuší, že s touto strašidelnou rodinou si nemal začínať. 

 

Rodina Addamsovcov pôjde v sobotu o 16:10 na Jednotke, a opakovať sa bude v nedeľu o 01:55. 

 

V telke pobeží mysteriózny Prekliaty ostrov, surová Čata či piate Mission: Impossible

 

Čata (Platoon, 1986, r. Oliver Stone)

 

Film Olivera Stonea (Wall Street, Takí normálni zabijaci) sa odohráva vo vojnou zmietanom Vietname, kde slávny režisér sám bojoval a peklo zobrazené na plátne si prežil na vlastnej koži. 

Protivojnový film so zástupom hercov, ako Charlie Sheen, Tom Berenger, Willem Dafoe, Forest Whitaker či Johnny Depp a k tomu brutálne, no realistické zábery na vietnamské pralesy plné amerických vojakov a miestnych bojovníkov. To je Stoneova Čata. Pozrieť si ju budeš môcť na Jednotke v sobotu o 22:20, respektíve v nedeľu o 03:30.

 

V telke pobeží mysteriózny Prekliaty ostrov, surová Čata či piate Mission: Impossible

 

Mission: Impossible – Národ grázlov (Mission: Impossible – Rogue Nation, 2015, r. Christopher McQuarrie)

 

Piata časť akčnej série o agentovi Ethanovi Huntovi (Tom Cruise) dostala nového režiséra menom Christopher McQuarrie. Tomu látka sadla ako uliata a natočil jedno z najlepších pokračovaní celého príbehu špeciálnej jednotky IMF. 

Tentokrát sa náš hrdina púšťa do boja s nebezpečnou skupinou ľudí, ktorí si hovoria Syndikát. Ako už Toma Cruisa poznáme, pôjde o nejaké tie naháňačky, prestrelky, špionáž, jazdu na krídle lietadla a podobne.

V prípade, že máš rád adrenalín a akciu, je Mission: Impossible – Národ grázlov presne film pre teba. Vysielať ho bude televízia Markíza v sobotu o 23:05. Ak ti program ujde, nevadí. Stále si ho budeš môcť pozrieť v nedeľu o 20:15 na Dajto. 

 

V telke pobeží mysteriózny Prekliaty ostrov, surová Čata či piate Mission: Impossible

 

Tiger a drak (Crouching Tiger, Hidden Dragon, 2000, r. Ang Lee)

 

Oscarový hit Tiger a Drak od Anga Leeho (Hulk, Skrotená hora) sa odohráva v Číne 19. storočia a rozpráva príbeh Li Mu Baia (Chow Yun-Fat), skúseného čínskeho bojovníka. Ten zverí svoj drahocenný meč žene menom Yu, ktorú nadovšetko miluje. Meč je však ukradnutý a Li Mu Bai sa vydáva po stopách mysteriózneho zlodeja. 

 

Film získal na udeľovaní cien Akadémie až 3 zlaté sošky za najlepší zahraničný film, kameru a hudbu. Nemusíš byť fanúšikom bojových umení ani čínskej kinematografie, aby si si túto pecku od Anga Leeho mohol vychutnať. 

 

Tiger a drak pôjdu na Jednotke v stredu o 20:30, pričom repríza je naplánovaná na štvrtok o 00:20. 

V telke pobeží mysteriózny Prekliaty ostrov, surová Čata či piate Mission: Impossible

 

Sherlock Holmes (2009, r. Guy Ritchie)

 

O najnovšie filmové spracovanie príbehov Sherlocka Holmesa sa postaral anglický „gauner”, Guy Ritchie (Podfu(c)k, Krycie meno U. N. C. L. E.). 

 

Do hlavnej úlohy obsadil megahviezdu Hollywoodu a v tom čase čerstvého Iron Mana, Roberta Downeyho Juniora, ktorému spoločnosť ako doktor Watson robil Jude Law. Sherlock Holmes bude v tejto snímke bojovať so stelesneným zlom menom Lord Blackwood (Mark Strong). 

Čierny britský humor v kombinácii s Ritchieho réžiou, perfektne hrajúcou ústrednou dvojkou a hudbou Hansa Zimmera chytí každého. Sám sa o tom môžeš presvedčiť už vo štvrtok o 20:15 na Dajto. Repríza bude odvysielaná v sobotu o 00:25.

 

V telke pobeží mysteriózny Prekliaty ostrov, surová Čata či piate Mission: Impossible

Ohodnoť článok
2