V roku 2013 dorazil James Wan s prvým dielom hororovej série V zajatí démonov a dočkal sa obrovského kritického, diváckeho aj finančného úspechu. V roku 2016 sme sa dočkali sequelu, ktorý opäť dokázal zabodovať, takže bolo jasné, že trojka nás skôr či neskôr neminie.

 

Už vieme, že James Wan sa do tretice réžie nechopí a za kamery sa postaví Michael Chaves (The Curse of La Llorona). Wan však bude stále dohliadať ako producent. O čom však V zajatí démonov 3 vlastne bude?

 

V zajatí démonov 3 sa možno bude odohrávať pred súdom, kde Warrenovci budú musieť dokázať posadnutosť démonom

 

Pred nejakou dobou sme dostali informácie, že tvorcovia už nechcú do tretice pracovať so strašidelným domom. Podľa najnovších správ by teda mal v centre tretieho filmu stáť súdny proces s mužom, ktorý je obvinený z vraždy. Ten však tvrdí, že keď ju spáchal, bol posadnutý démonom. Ed a Lorraine Warrenovci by mali následne skúmať, či muž hovorí pravdu.

 

Tento nástrel príbehu zatiaľ nie je oficiálne potvrdený, avšak znie celkom pravdepodobne. Už len z toho dôvodu, že Warrenovci v roku 1981 skutočne skúmali prípad istého Arneho Johnsona, ktorý zavraždil svojho domáceho Alana Bona. Na súde Johnson vyhlásil, že nie je vinný, pretože bol posadnutý démonom. Súd však toto vyhlásenie nebral do úvahy.

 

V zajatí démonov 3 sa možno bude odohrávať pred súdom, kde Warrenovci budú musieť dokázať posadnutosť démonom

 

Vzhľadom na to, že oba predchádzajúce diely boli inšpirované skutočnými udalosťami, nie je dôvod myslieť si, že by to tentokrát bolo inak. Pokiaľ sa teda tvorcovia naozaj plánujú presunúť sa zo strašidelných domov do súdnej siene, bol by to bezpochyby veľmi zaujímavý krok.

 

Predsa len, podobných "súdnych" hororov veľa nemáme, takže by sme sa mohli dočkať kvalitného príbehu v štýle The Exorcism of Emily Rose.

 

Samotný James Wan sa vyjadril, že Michael Chaves má ako režisér jeho plnú dôveru (spolupracovali spolu na jeho filme The Curse of La Llorona) a podľa Wanových slov sa Chavesov režijný štýl pre sériu V zajatí démonov dokonale hodí.

 

Do hlavných úloh sa samozrejme vrátia Patrick Wilson a Vera Farmiga. Tí si svojich paranormálnych vyšetrovateľov zahrajú aj v spin-off Annabelle 3.

Ohodnoť článok
15
Zdroj: movieweb.com