Kultový tvorca Matt Groening sa tento rok po dvoch dekádach vrátil na televízne obrazovky s animovaným fantasy projektom Disenchantment. Tvorca Futuramy a Simpsonovcov si tentokrát odniesol skôr zmiešané reakcie a v našej recenzii sme tiež museli priznať sklamanie.

 

Celkovo sa ale nedá povedať, že by išlo o veľkú prehru, len očakávania boli možno až príliš vysoké. Medzi divákmi však išlo o jednoznačne úspešný projekt, takže Netflix si objednal rovno 20 nových epizód.

 

Ďalšie nové epizódy budú koncipované ako druhá polovica 1. série a dočkáme sa ich v roku 2019. V roku 2020 a v roku 2021 bude nasledovať 2. séria (taktiež uvedená v dvoch častiach).

 

Fantasy komédia Disenchantment od tvorcu Futuramy a Simpsonovcov dostane 2. sériu

 

„Sme nadšení, že budeme v našom epickom dobrodružstve s Netflixom aj naďalej pokračovať,“ vyhlásil Groening. „Pripravte sa na ďalšiu nálož napätia, neuveriteľných plot twistov a dobrodružstiev vašich obľúbených postáv.“

 

1. séria si odbila premiéru 17. augusta (srpen) 2018 a počas prvého víkendu si ju nenechali ujsť viac ako 4 milióny divákov. Na Rotten Tomatoes sa hodnotenie ustálilo na 63% s priemerným ratingom 6.2, Metacritic zase hlási 56%.

 

Najväčšie výčitky kritikov smerovali k tomu, že seriál vlastne nič nové neprináša a znalcom Futuramy a Simpsonovcov neponúkne nič originálne. Skalní fanúšikovia Groeningovho humoru však príliš sklamaní neboli. 

 

Fantasy komédia Disenchantment od tvorcu Futuramy a Simpsonovcov dostane 2. sériu

 

Príbeh seriálu sa odohráva v stredovekom kráľovstve Dreamland a sústreďuje sa na bláznivé dobrodružstvá rebelskej princeznej Bean. Tá má slabosť pre alkohol, miluje nespútanú zábavu a spoločnosť jej robia aj elf Elfo a osobný démon Luci, ktorý sa princeznú snaží zvádzať na cestu všemožných nerestí. 

 

Pri projekte samozrejme ostáva aj jeho showrunner Josh Weinstein a v hlavných úlohách zrejme znovu začujeme Abbi Jacobson, Erica Andreho či Nata Faxona. Ako sme napísali vyššie, 2. séria by mala doraziť v priebehu roka 2019. 

 

Si rád, že Disenchantment dostane 2. sériu?
Áno, prvá má veľmi bavila
159 hlasov
Nie, už prvá bola sklamanie
21 hlasov
Ohodnoť článok
4
Zdroj: hollywoodreporter.com