V posledných týždňoch sme vám dali do pozornosti viacero seriálov od televíznej stanice Epic Drama. Či už išlo o lascívne Neviestky z prostredia nevestincov v Londýne 18. storočia, alebo o zvrátený a hriešny Babylon Berlin v medzivojnovom období v nemeckej metropole.

 

Už čoskoro sa dočkáme ďalšieho seriálu odhaľujúceho našu históriu s názvom Ponorka. Príbeh sa odohráva počas 2. svetovej vojny. Mladí námorníci sa chystajú vypraviť na svoju prvú plavbu pod vedením nového kapitána Klausa Hoffmanna, ktorý ich musí presvedčiť o svojich veliteľských schopnostiach a zároveň sa musí vyrovnať reputácii svojho otca, legendárneho námorného kapitána.

 

Strhujúci seriál Ponorka ukáže, ako mladí vojaci v hlbinách bojovali s nástrahami 2. svetovej vojny či falošnými priateľmi

 

V stiesnených podmienkach pod vodou začínajú vojaci objavovať pravdu o osobnostiach svojich kolegov, ale aj o sebe samých. Pod tlakom a terorom neúprosnej vojny sú dohnaní na okraj svojich mentálnych síl a je otázne, či dokážu úspešne dokončiť misiu, na ktorú boli vyslaní.

 

Simone Strasserová prichádza do francúzskeho mestečka La Rochelle, aby zaujala pozíciu ako prekladateľka pre nemecké námorníctvo. Okrem nových povinností a spolupracovníkov ju tu čaká aj jej brat Frank. Ich stretnutie však netrvá dlhú dobu, keďže Frank je členom posádky armádnej ponorky U-612.

 

Medzičasom na pobreží prebieha boj iného charakteru. Pred svojím odchodom Frank zoznámil Simone s tajomnou Carlou Monroe. Simone je zatiahnutá do vlny vzdoru v La Rochelle, kvôli čomu sa musí ostražite vyhýbať všadeprítomnému dozoru Gestapa.

 

Strhujúci seriál Ponorka ukáže, ako mladí vojaci v hlbinách bojovali s nástrahami 2. svetovej vojny či falošnými priateľmi

 

Seriál Ponorka poukazuje na teror, ktorý so sebou druhá svetová vojna priniesla a na jej dopad na životy jednotlivých ľudí. Či už išlo o civilistov alebo členov armádnych jednotiek, všetci sa museli každodenne vysporiadať so strachom pred smrťou a nájsť v sebe silu bojovať o prežitie v drsných podmienkach.

 

 

Seriál je pokračovaním rovnomenného filmu z roku 1981. V hlavných úlohách sa predstavia Vicky Krieps, Leonard Schleicher, Rick Okon, ale aj Lizzy Caplan, ktorú poznáme z thrilleru Podfukári 2. 

 

Ponorka vypláva na obrazovky televíznych prijímačov 26. novembra (listopad) 2018 o 21:00 na stanici Epic Drama.

 

Strhujúci seriál Ponorka ukáže, ako mladí vojaci v hlbinách bojovali s nástrahami 2. svetovej vojny či falošnými priateľmi

Ohodnoť článok
16
Foto: Epic Drama