Filmkult ti prináša ďalšiu várku tých najlepších filmov, ktoré uvidíš v slovenských televíziách v najbližších dňoch.

 

Rodina Addamsovcov 2 (Addams Family Values, 1993, r. Barry Sonnenfeld)

 

Morbídna rodinka Addamsovcov je tu opäť, v rovnakej paráde, akou bola prvá časť. Dej sa bude aj tentokrát sústreďovať prevažne okolo strýka Festera (Christopher Lloyd), ktorý si našiel manželku. 

 

Netuší však, že ide o sériovú vrahyňu s prezývkou Čierna vdova. Čo by to však bolo za rodinu, keby mu Gomez, Morticia, Wednesday, Pugsley či Vec nepomohli? 

Tradičnú halloweensku klasiku odvysiela Jednotka v sobotu o 16:10. Repríza pobeží v nedeľu o 01:55. 

 

V telke pôjde Rodina Addamsovcov, hraná Popoluška od Disneyho či pixarovky Hľadá sa Nemo a Wall-E

 

Mŕtvy muž prichádza (Dead Man Walking, 1995, r. Tim Robbins)

 

Oscarový herec Tim Robbins, známy z filmov, ako Vykúpenie z väznice Shawshank, Tajomná rieka či Hudsucker Proxy natočil v roku 1995 zaujímavú drámu v hlavnej úlohe so Seanom Pennom. 

Muž menom Matthew Poncelet (Penn) čaká na trest smrti vo väzení v New Orleans. Na jeho pomalej ceste za smrťou sa mu snaží pomôcť miestna mníška Helen (Susan Sarandon). 

 

Príbeh nepravdepodobného priateľstva medzi dvoma ľuďmi, žijúcimi na opačnej strane zákona sa skutočne stal. Herečka Susan Sarandon dokonca za svoj výkon získala sošku Oscara. 

 

Ak máš rád silné a emotívne príbehy, zapni si v sobotu o 22:20 Jednotku a Mŕtvy muž príde aj ku tebe. Repríza pobeží v nedeľu o 02:25.

 

V telke pôjde Rodina Addamsovcov, hraná Popoluška od Disneyho či pixarovky Hľadá sa Nemo a Wall-E

 

Vládkyňa zla (Maleficent, 2014, r. Robert Stromberg)

 

V roku 2014 sa stále zvodná Angelina Jolie predstavila v temnej disneyovke Vládkyňa zla ako čarodejnica Zloriana. Netradične poňatý príbeh o Šípkovej Ruženke dostal hranú podobu a vzniklo z toho nečakané dobrodružstvo.

 

Pre režiséra Stromberga ide o jeho prvý celovečerák, no čo-to už stihol odkukať ako scénograf pri nakrúcaní Alice v krajine zázrakov (2010) od Tima Burtona.

 

Ak obľubuješ temnejšie rozprávky pre nie celkom malé deti, Vládkyňa zla je niečo pre teba. Pozrieť si ju môžeš v utorok o 16:55 na JOJke a následne v piatok o 10:50.

 

V telke pôjde Rodina Addamsovcov, hraná Popoluška od Disneyho či pixarovky Hľadá sa Nemo a Wall-E

 

Popoluška (Cinderella, 2015, r. Kenneth Branagh)

 

O kvalitách Kennetha Branagha v pozícii režiséra nie je najmenších pochýb. Osvedčil sa nielen adaptáciami shakespearovských diel,  ale napríklad aj snímkami Thor (2011) či Vražda v Orient exprese (2017). 

 

Disney ho v roku 2015 povolalo, aby natočil live-action verziu Popolušky, na čo im Branagh kývol. Vznikla tak krásny rodinný film v hlavných úlohách s očarujúcou Lily James, Richardom Maddenom, Cate Blanchett a Helenou Bonham Carter.  

 

Hraná popoluška je pestrofarebnou disneyovkou a verne sa drží svojej animovanej predlohy. Ak si túto verziu ešte nevidel, pozrieť si ju budeš môcť v utorok o 16:55 na JOJke, pričom opakovať sa bude v piatok o 15:00.

 

V telke pôjde Rodina Addamsovcov, hraná Popoluška od Disneyho či pixarovky Hľadá sa Nemo a Wall-E

 

Total Recall (1990, r. Paul Verhoeven)

 

Ďalšie famózne sci-fi, ktoré vychádza z literárnej predlohy Philipa K. Dicka (Blade Runner, Minority Report). Hlavnou hviezdou príbehu z budúcnosti je Arnold Schwarzenegger čoby robotník Douglas Quaid. 

 

Neustále trpí nočnými morami o červenej planéte – Marse, a keď už si nedokáže pomôcť, navštívi zaujímavú cestovnú kanceláriu Total Recall. Tam mu prostredníctvom špeciálneho počítača vložia do mozgu falošné spomienky. Quaid si vyberie dovolenku na Marse ako tajný agent, no pri prenose zisťuje, že jeho aktuálne spomienky už mu raz do hlavy boli vložené.  

 

Po krku mu začne ísť celá skupina rôznych ľudí vrátane jeho kamaráta a manželky, a on postupne prichádza na to, kým vlastne je. Áčkové sci-fi sa dočkalo aj remaku z roku 2012 v hlavnej úlohe s Colinom Farellom. Pôvodný film pôjde na Dajto v stredu o 20:15.

 

V telke pôjde Rodina Addamsovcov, hraná Popoluška od Disneyho či pixarovky Hľadá sa Nemo a Wall-E

 

Čeľuste (Jaws, 1975, r. Steven Spielberg)

 

Blockbuster Stevena Spielberga uzrel plátna kín v roku 1975. Zrodil sa komerčne najúspešnejší film všetkých čias a túto pozíciu si udržal dva roky, kým neprišli Lucasove Star Wars. 

 

Slnkom zaliate pláže a číre more láka ľudí osviežiť sa vo vode. Ľudia vo vode, naopak, lákajú obrovského bieleho žraloka. Kultová klasika Čeľuste pôjde vo štvrtok o 23:50 na JOJ Plus. 

 

V telke pôjde Rodina Addamsovcov, hraná Popoluška od Disneyho či pixarovky Hľadá sa Nemo a Wall-E

 

BONUS: Pixarovky

 

V najbližších dňoch budú slovenské televízie bohaté aj na projekty štúdia Pixar. V sobotu o 17:00 odvysiela JOJka úprimne dojemný animák Wall-E (2007) o malom a na prvý pohľad bezvýznamnom robotovi.

 

V pondelok pôjde na rovnakej stanici o 16:50 známa rozprávka Hľadá sa Nemo (2003) o odvážnom otcovi, ktorý sa nebál preplávať celý oceán, len aby našiel svojho strateného  syna.

Ohodnoť článok
1