Vitajte pri ďalšom vydaní našej pravidelnej rubriky Raňajky s Filmkultom. Začneme filmom s obľúbenou Harley Quinn v podaní Margot Robbie a zastavíme sa aj pri ďalšej adaptácii komiksu Flash Gordon.

  

Birds of Prey

 

Komiksovka Birds of Prey, v ktorej sa v hlavnej úlohe predstaví Margot Robbie ako Harley Quinn bude mať R-kový rating. Potvrdila to režisérka Cathy Yan. Okrem Robbie sa v snímke objavia aj Mary Elizabeth Winstead (ako Huntress) a Jurnee Smollett-Bell (ako Black Canary).

 

Režisérka zároveň prezradila, že vo filme sa objaví aj postava Cassandry Cain, ktorá si v niektorých komiksoch obliekla masku Batgirl. 

 

Okrem Birds of Prey sa vo Warner Bros. plánujú celkom 3 snímky s Harley Quinn v titulnej úlohe (Suicide Squad 2, Harley Quinn and The Joker a Gotham City Sirens). Premiéra Birds of Prey je stanovená na 7. februára (únor) 2020.

 

Potvrdené! Sólovka Harley Quinn s Margot Robbie bude R-ko

 

Boy Erased

 

Lákavá dráma podľa skutočných udalostí Boy Erased dorazila s ďalším trailerom. Film režíroval Joel Edgerton (The Gift), ktorý si v ňom aj zahral.

 

Film rozpráva o homosexuálnom synovi baptistického pastora, ktorý ho pošle do starostlivosti fanatického kňaza s cieľom "vyliečiť" jeho homosexualitu. Vo filme uvidíme aj Nicole Kidman, Lucasa Hedgesa a Russella Crowea. Americká premiéra sa uskutoční 2. novembra (listopad) 2018.

 

Potvrdené! Sólovka Harley Quinn s Margot Robbie bude R-ko

 

Flash Gordon

 

Julius Avery, režisér chváleného zombie vojnového hororu Overlord, natočí novú adaptáciu Flasha Gordona. Tento komiksový hrdina vznikol v 30. rokoch a pôvodne ho mal na strieborné plátna doviesť Matthew Vaughn (Kingsman). Prvú filmovú podobu dostal už v roku 1980 v réžii Mikea Hodgesa.

 

Potvrdené! Sólovka Harley Quinn s Margot Robbie bude R-ko

 

All Is True

 

Kenneth Branagh si urobil meno ako významný režisér adaptácií hier Williama Shakespearea. Natočil napríklad filmové verzie hier, ako Hamlet, Henrich V. či Mnoho kriku pre nič. V novinke All Is True si strihne samotného Williama Shakespearea. Branagh sa chopí aj réžie.

 

Okrem neho sa objavia aj Judi Dench, Jack Colgrave Hirst, Kathryn Wilder a Ian McKellen. Premiéra nás čaká budúci rok. Nižšie si vychutnajte prvý obrázok. Premiéry by sme sa mali dočkať v roku 2019.

 

Potvrdené! Sólovka Harley Quinn s Margot Robbie bude R-ko 

Ohodnoť článok
6
Zdroj: comingsoon.net, collider.com, collider.com, screenrant.com, comicbook.com