Na dvere nám už klope víkend, ešte predtým sme si však pre vás pripravili našu pravidelnú rubriku Raňajky s Filmkultom. Hneď na úvod potešíme všetkých priaznivcov Jessicy Chastain a dôjde aj na pokračovanie seriálu Penny Dreadful.

  

Penny Dreadful: City of Angels

 

Seriál Penny Dreadful po 3. sériách skončil, ale fanúšikovia nemusia zúfať, pretože na projekt nadviaže novinka Penny Dreadful: City of Angels. Príbeh sa bude odohrávať v roku 1938 v Los Angeles, ktorý je plný mexicko-amerického folklóru a aj sociálnych nepokojov.

 

Konflikt vznikne medzi postavami uctievajúcimi bohyňu Santa Muerte a tými, ktorí sa spojili s diablom. Prvá klapka padne v priebehu budúceho roka.

 

Penny Dreadful bude pokračovať s dejom zasadeným do roku 1938. Prvé zábery ukázal aj seriál What We Do in the Shadows

 

Bohemian Rhapsody

 

Hudobnú drámu Bohemian Rhapsody už môžete vidieť v našich kinách (naša recenzia tu), keď však film dorazí na DVD a Blu-ray nosiče, budete sa môcť tešiť na viacero vystrihnutých scén.

 

Napríklad pôjde o plnú verziu koncertu Live Aid, väčší pohľad na Freddieho búrlivé vymetanie klubov v 80. rokoch, že Freddy prišiel na text piesne Crazy Little Thing Called Love vo vani, ako predstavil emblém kapely Queen, ako sa do skupiny pridal John Deacon či dlhšie scény Freddieho a Mary.

 

 

Body Cross

 

Režisér William Oldroyd (Lady Macbeth) zrežíruje kriminálny thriller Body Cross, ktorý bol pôvodne zvažovaný ako druhý diel filmu Eastern Promises od Davida Cronenberga. Scenár pred rokmi napísal Steven Knight (Allied) a štúdio Focus sa ho rozhodlo sfilmovať ako samostatnú snímku.

 

Pôjde o mafiánsky príbeh o bratoch emigrantoch, ktorí žijú v Londýne. Jednou z hlavných postáv bude ruský špión, ktorý sa vypracuje na pomocníka miestneho mafiánskeho bossa a je nútený zavraždiť svojich krajanov. S postavami z jednotky radšej nerátajte.

 

Penny Dreadful bude pokračovať s dejom zasadeným do roku 1938. Prvé zábery ukázal aj seriál What We Do in the Shadows

 

What We Do in the Shadows

 

Originálna hororová komédia What We Do in the Shadows sa vracia v seriálovom prevedení. Príbeh nám predstaví novú trojicu upírov a premiéry sa dočkáme na jar budúceho roku. Nižšie si vychutnajte prvé ukážky.

 

 

 

Top Gun 2: Maverick

 

Na scenári očakávaného sequelu Top Gun s podtitulom Maverick pracuje aj Christopher McQuarrie. Ide tak už o jeho ďalšiu spoluprácu s Tomom Cruiseom.

 

Prvýkrát spolupracovali na historickej dráme Valkýra, ktorú McQuarrie napísal, stretli sa aj pri nakrúcaní Jacka Reachera (McQuarrie režíroval aj napísal scenár) a jeho sequelu Jack Reacher: Never Go Back (produkcia), Edge of Tommorow či The Mummy (McQuarrie sa pri oboch podieľal na scenári). 

 

Spomenúť musíme aj sériu Mission: Impossible. McQuarrie napísal a zrežíroval Mission: Imspossible – Rogue Nation a Fallout, kde si Cruise samozrejme strihol hlavnú rolu. Evidentne spolu veľmi radi pracujú, a to nám vôbec neprekáža. Top Gun 2 dorazí 26. júna (červen) 2020.

 

Penny Dreadful bude pokračovať s dejom zasadeným do roku 1938. Prvé zábery ukázal aj seriál What We Do in the Shadows 

Eve

 

Jessica Chastain sa v akčnom thrilleri Eve predstaví ako smrtiaca nájomná vrahyňa, ktorá pracuje na nebezpečných misiách. Keď sa však jej posledný džob pokazí, je nútená bojovať o vlastné prežitie.

 

Snímku režíruje Tate Taylor a okrem Chastain uvidíme Colina Farrella, Johna Malkovicha, Geenu Davis, Commona a Joan Chen. Nižšie vám prinášame prvú fotografiu.

 

Penny Dreadful bude pokračovať s dejom zasadeným do roku 1938. Prvé zábery ukázal aj seriál What We Do in the Shadows

 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: collider.com, collider.com, collider.com, collider.com, comicbook.com, comicbook.com