Sympatický zelený obor Shrek opäť vylezie zo svojho močiara na strieborné plátna. Jeho dobrodružstvám sa totiž tvorcovia rozhodli obliecť nový kabát. O reboot sa postará producent Chris Meladandri zo spoločnosti Illumination.

 

Tá stojí za komerčnými hitmi, ako Despicable Me či Minions. A aby toho nebolo málo, tak sa chystá zrebootovať aj spin-off v podobe Puss in Boots. Meladandri však evidentne neplánuje originálne snímky zavrhnúť úplne, keďže by bol rád, ak by hlavné postavy opäť nadabovali tí istí herci.

 

Animovaného Shreka čaká reštart a nové diely. Postará sa oň štúdio zodpovedné za Mimoňov a Ja, zloduch

 

To by znamenalo, že sa za mikrofóny vrátia Mike Myers (Shrek), Eddie Murphy (Oslík), Cameron Diaz (Fiona) či Antonio Banderas (Kocúr v čižmách).

 

„Keď sa pozriete na ich výkony, tak musíte uznať, že sú perfektné,“ poznamenal Meladandri. „Samozrejme, môžete urobiť kompletnú prerábku, ale v tomto prípade by som rád vypočul svoje nostalgické pocity a vrátil sa k tým pôvodným postavám. Výzvou pre nás bude, aby sme sa dostatočne odlíšili a našli vlastnú cestu, aby diváci nemali pocit, že sledujú ďalší sequel.“

 

Film zatiaľ nemá scenár. Tvorcovia momentálne hľadajú spôsob, ako prísť s novým a originálnym príbehom. Prvý Shrek dorazil v roku 2001 v réžii Andrewa Adamsona a Vicki Jenson a príbehovo veľmi voľne vychádzal z detskej knižky Shrek! od Williama Steiga. Sequelu sme sa dočkali v roku 2004. Na réžii sa opäť podieľal Adamson, tentokrát za pomoci Kellyho Aburyho a Conrada Vernona.

 

Oba filmy si odniesli chválu kritiky aj divákov, prvý film dokonca získal vôbec prvého Oscara za animovaný dlhometrážny film a dvojka si odniesla aspoň nomináciu. Tretí diel s názvom Shrek the Third (2007) v režijnom podaní Chrisa Millera a Ramana Huia už dopadol kriticky o dosť horšie, ale finančne sa mu stále darilo.

 

Animovaného Shreka čaká reštart a nové diely. Postará sa oň štúdio zodpovedné za Mimoňov a Ja, zloduch

 

Séria sa zakončila priemernou štvorkou Shrek Forever After z roku 2010, ktorú natočil Mike Mitchell. Istú dobu sa plánoval aj piaty film, ale napokon sme sa ho nedočkali.  

 

Shrek sa dočkal aj spin-offu v podobe vyššie spomínaného Puss in Boots (2011). O jeho réžiu sa postaral Chris Miller. Sme však zvedaví, čo nám teda vlastne prinesie ohlásený reboot. Asi by sme radšej prijali nejakú novú víziu s novými hercami aj štylizáciou.

 

Ak sa totiž skutočne vrátia pôvodní herci a bude sa pokračovať prakticky v nastavenom tempe, pachuť zbytočného sequelu bude film striasať len ťažko. Ale uvidíme. Myslíš, že reboot Shreka je dobrý nápad? Zahlasuj v našej ankete.

Mal by Shrek dostať reboot?
Nie, pôvodné filmy stačia
460 hlasov
Áno, ale s iným obsadením
49 hlasov
Áno, ale s rovnakým obsadením, ako pri pôvodných filmoch
434 hlasov
Ohodnoť článok
26
Zdroj: collider.com