Seriály

Bjorn bojuje o Kattegat a Ivar sa stavia do role Boha. Čaká nás krutý bratovražedný súboj

Vojna pokračuje ďalej.

7. november 2018, 11:47
zdroj: History
7. november 2018, 11:47

Udalosti 10. epizódy 5. série zaviedli niektorých našich hrdinov do rohu, z ktorého takmer nebolo úniku. Od premiéry poslednej odpremietanej časti (25. január) však ubehol už skoro rok, a tak bolo načase, aby sa Bjorn so svojou armádou opäť pustil do boja proti novému kráľovi Kattegatu.

 

Ním sa samozrejme nestal nik iný, ako Ragnarov syn Ivar. Ten už od začiatku na divákov zapôsobil svojou zvrátenosťou, zlomyseľnosťou, no taktiež dávkou charizmy a nepopierateľnou inteligenciou.

 

Pokiaľ si doposiaľ cítil z Ivara jeho vnútornú zlobu, počkaj si, keď ho uvidíš v role vodcu a Boha. Áno, zdá sa, že Ivar sa bude po novom stavať do pozície všemohúceho. Že by mu už naozaj preskočilo?

 

 

Vládu každého panovníka ale jedného dňa čaká nezadržateľný koniec. Bude tento koniec pre Ivara predstavovať jeho nevlastný brat Bjorn? Nové ukážky nám naznačujú, že Ragnarov prvorodený určite nepostráda chuť po pomste, ale nevieme, či bude jeho armáda a vojenská stratégia na obsadenie Kattegatu a zvrhnutie Ivara stačiť.

 

Mimo iného sa ale vynára otázka, kam vlastne zmizla Lagertha a či bude mať záujem o odplatu voči Ivarovi. On na ňu však určite nezabudol a skôr či neskôr sa pokúsi za vraždu svojej matky Aslaug pomstiť. Lagerthe hrozí nebezpečie a je len na nej, ako sa k tomuto problému postaví.

 

Podľa tvorcov má byť druhá polovica 5. série o Ivarovom veľkom vzostupe, pričom 15. epizóda nami údajne veľmi otrasie. Prvá časť piatej série sa k divákom dostane už onedlho, konkrétnejšie 29. novembra (listopad) 2018. Na ktorej strane budeš v tomto konflikte vlastne stáť? Podporuješ skôr Bjorna či nového kráľa Ivara?

 

Komu budeš v nadchádzajúcej vojne držať palce?
Bjornovi a Lagerthe
279 hlasov
Ivarovi
92 hlasov
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Foto: History