Včera zosnulý komiksový génius Stan Lee patril k neodmysliteľnej súčasti Marvelu a komiksovej histórie všeobecne. Bez neho by sme nemali ohromné množstvo dnes už kultových postáv, vrátane Spider-Mana, Doctora Strangea či Iron Mana. Mladšie ročníky ho však zrejme najlepšie poznajú z jeho hereckých cameo rolí.

 

Lee sa pravidelne objavoval vo všetkých sfilmovaných marvelovkách a prehľadný zoznam jeho úloh nájdete napríklad na Wikipedii. Vôbec prvým komiksovým cameom nás poctil v roku 1989 a následne sa so železnou pravidelnosťou objavoval v každej ďalšej sfilmovanej komiksovke z marvelovskej stajne.

 

Medzi jeho najčerstvejšie zárezy patria drobné roličky v Ant-Man and the Wasp a Venomovi (hoci autorsky sa na tejto postave nepodieľal).

 

 

Objavil sa však aj v animákoch Big Hero 6 či Teen Titans Go! To the Movies, čo bol vôbec prvý projekt zo stajne DC, v ktorom Stan Lee účinkoval. Zahral si však aj v niekoľkých filmoch, ktoré neboli komiksovými adaptáciami.

 

Samého seba stvárnil napríklad v kultovej komédii Mallrats od Kevina Smitha. Neskôr sa objavil v ďalšom Smithovom projekte s názvom Yoga Hosers. V prípade Leeho smrti sa budeme pravdaže musieť rozlúčiť aj s jeho cameami.

 

 

Je však nádej, že ho uvidíme v niektorej z nasledujúcich marveloviek? Je to pravdepodobné, keďže Lee mal vo zvyku natočiť s tvorcami svoje scény dlho dopredu a často hneď niekoľko naraz. Čo sa týka Avengers 4, je isté, že Stan Lee v ňom cameo mať bude. 

 

Potvrdili to bratia Russovci, režiséri snímky. Svoju scénku Lee nakrútil v dobe, keď natočil svoje cameá pre Infinity War a Ant-Man and the Wasp. 

 

Nesmieme tiež zabudnúť na animák Spider-Man: Into the Spider-Verse, ktorý vstúpi do našich kín v decembri a v ktorom bude mať Stan Lee tiež svoje cameo.

 

Je vysoko pravdepodobné, že sa Lee objaví aj v Captain Marvel či Spider-Man: Far From Home. Samotné štúdio jeho účasť zatiaľ nepotvrdilo, ale keď zohľadníme spomínaný zvyk, kedy často na jeden záťah natočil svoje scény pre viacero projektov, je možné, že sa s ním ešte v kinách niekoľkokrát uvidíme.

 

Smutné však je, že dňom Leeho smrti sa už nevyhnutne blížime momentu, kedy nám Stan dá zbohom aj zo strieborného plátna.

 

 

Ohodnoť článok
173
Zdroj: screencrush.com